Rozróżniamy dwa rodzaje giełdy :towarową i finansową.Na giełdzie finansowej mozna kupowac i sprzedawac akcje i obligacje.Które z poniższych zdań opisuja różnice pomiędzy tymi papierami wartościowymi?
a)właściciel akcji moze na kupnie i sprzedazy ich dużo zarobic lub stracic,a właściciel obligacji stabilnie i systematycznie pomnaza zainwestowane pieniądze.
b)za kupno akcji ponosi odpowiedzialnosc własciciel,za kupno obligajci właściciel i skarb państwa
c) kupnem papierów wartościowych zajmuje się biuro maklersie a nie obywatele.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T23:39:28+01:00
A)właściciel akcji moze na kupnie i sprzedazy ich dużo zarobic lub stracic,a właściciel obligacji stabilnie i systematycznie pomnaza zainwestowane pieniądze.

akcje są najniebezpieczniejszymi papierami wartościowymi. Inwestować powinni tylko Ci którzy się na prawdę na tym znają. Można tu zarówno zyskać jak i stracić, np. kupując 50 akcji po 10 zl. mamy udział w jakiejś spółce 500 zl. kurs może być np. 9,50 zl. to wtedy stracimy jeżeli sprzedamy na kupnie, ale jeżeli będziemy obserwować jak dzieje się z akcjami dłużej to możemy poczekać i sprzedać je po wyższym kursie (jeżeli będzie).

obligacje są najbezpieczniejsze bo gwarantują pewny zysk. Obligacje- Skarb Państwa pożycza od nas pieniądze i oddaje po jakimś czasie je z odsetkami. Czyli wiemy, że nie stracimy na tym.