Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T18:53:34+01:00
Drodzy mieszkancy Soplicowa!

Chciałbym przekonać Was do tego że Jacek , moj starszy brat, pomimo tego że zabił Stolnika Horeszkę był dobrym człowiekiem. Wiele z Was ma go za zdrajcę. Wiem że jego czyn jaki popelnil w mlodosci nie zasluguje na pochwale, ale przeciez Jacek zrobil to z wielkiej goryczy i rozpaczy. Stolnik jak wiecie mial córke "piekna jak aniol" , w niej to zakochal sie moj brat. Ona odwzajemnila to uczucie, ale Horeszko dumny i wywyzszajacy sie bogacz nie mogl pozwilic na to malzenstwo. I taklie to go kary za to spotkaly,nnie mogl sie ciesszyc malzenstwem Ewy z Jackiem, byc moze ich dziwcmi oraz poniosl smierc. !
Mógły zycdo tej pory i on i Ewa i Jacek.. A tak... NIkt z nich juz nie cieszy sie zyciem. NIkt! Wszystcy skonczyli marnie,...
JAcek po zabiciu Stolnika bronil ojczyzny , wybrnal z nedzy i pijanstwa!
Udalo mu sie, zostal zolnierzem, pozniej ksiedzem. Znaliscie go, Robaka, znaloiscie! Czyż ktoś z Was może powiedxziec ze byl to czlowiem zły?? Nie. NIkt. A dlaczego? Bo JAcek odkupił sowje winy i błedy młodości. Stał sie czlowiekm opanowanym i poboznuym. NIe wyklocal sie, lecz klotnie przerywal.


Mam nadzieje ze zrozumiecie postapowanie JAcka.

Sędzia Soplica.!
1 1 1