Odpowiedzi

2010-02-17T19:03:26+01:00
Moim miejscem, które jest najlepsze pod słońcem jest Lanckorona. W zimie jest trochę zimno, ale za to na wiosnę i w lecie jest bardzo ciepło.
W Lanckoronie jest pięknie - stare ruiny zamku, polany, duży las, rzeka, jest tez rynek, szkoła oraz liczne stare budowle.
Lanckorona jest miejscem, gdzie konfederaci barscy walczyli o niezależność Polski od Rosji. To właśnie konfederację barską uważa się za pierwsze polskie powstanie.
Lanckorona była też siedzibą królów. I chociaż ta wieś jest mała- jest jedyna w swoim rodzaju:)
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
  • Aduu
  • Początkujący
2010-02-17T19:03:56+01:00
,, Jedyne pod słońcem''
Moim wyjątkowym miejscem są Bieszczady. Tam czuję się, niczym marynarz na morzu. Mogę tam godzinami podziwiać przepiękne krajobrazy oraz przyglądać się miejscowej faunie. Występuje tam również ciekawa roślinność np. skrzyp polny, który jest zagrożonym gatunkiem. Uwielbiam, leżeć tam i przygladać się zachodzącemu słońcu. Wtedy panorama gór jest najpięniejsza. W Bieszczadach nie ma dużo ludzi, dzięki temu można spokojnie odpocząć nie natykajac się na innego turystę na każdym kroku. Jest to wspaniałe miejsce i polcam je również wszystkim innym, a może wspólnie zapałamy miłością do nich.
12 4 12