Odpowiedzi

2009-10-14T10:41:23+02:00
1) Objawia się tzw. zakwasami czyli bólem mięśni.
2) Mięśnie gdy pracują pulsują, czy wykonują ruchy potrzebne do pracy.
2009-10-14T11:45:50+02:00
Kiepskie samopoczucie,
3) niechęć do treningów,
4) szybkie męczenie się,
5*) zimny pot w losowych okolicznościach,
6*) chęć rzucenia wszystkiego na ostatni plan + czasami agesywne zachowanie (jak przy diecie niskowęglowodanowej),
7) trening przestaje mnie ruszać.


W organizmie znajduje się ponad 430 mięśni zależnych od woli- każdy z nich zawiera 75 procent wody, 20 procent białka i 5 procent soli i innych związków chemicznych. Więzadła są to wytrzymałe, elastyczne pasma, które łączą ze sobą kości i stabilizują stawy. Pomagają one w prawidłowym ruchu kości względem siebie.

Receptory w więzadłach i ścięgnach wysyłają informacje do mózgu, co pomaga regulować nasilenie skurczu mięśni. Torebki wypełnione płynem, zwane kaletkami, chronią i naoliwiają ścięgna, które bez przerwy ślizgają się w tę i z powrotem po powierzchni kości. Ze względu na to, że ścięgna, więzadła, poduszeczki kaletek i stawy znacznie dłużej niż włókna mięśniowe, przystosowują się do danego ruchu są one szczególnie narażone na zapalenia, przerwanie czy inne uszkodzenia, najbardziej przy powtarzających się czynnościach - takich jak chodzenie, uderzanie piłeczki tenisowej, czy podnoszenie ciężarów.

Jeśli zrozumiesz w jaki sposób główne mięśnie odpowiadają na ćwiczenia fizyczne, będziesz w stanie osiągać lepsze rezultaty w treningu a ponadto uniknąć zagrożeń jakie czyhają na osoby mało aktywne fizycznie.