Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T10:47:24+02:00
Witam wszystkich zebranych. Chciałabym dziś powiedzieć o coraz częstszym zjawisku - o znęcaniu się nad zwierzętami. Wszyscy kochamy zwierzęta, czy to duże, czy to małe. Każdy kto ma jakieś zwierzątko w domu, wie jaki to jest trud i obowiązek, aby nie było głodne, by mogło zaspokoić swoje potrzeby. Ale jest to także przyjemność, zabawa z nim, dostrzeganie jak dorasta, uczy się. Niektórzy ludzie uważają że psy, koty czy inne zwierzęta, to dar, ale inni postrzegają je jako głupie, niepotrzebne. Tak więc widzicie drodzy koledzy, jak brutalne może być znęcanie się nad zwierzętami, ale są też inne formy znęcania, takie jak: głodzenie, zły przewóz, gnębienie psychiczne i fizyczne. Kary za znęcanie się nad zwierzętami, są różne, od małych za małe przestępstwa, poprzez duże. Karami są: grzywny, zakaz posiadania zwierzęcia, a nawet pójście do więzienia. Coraz surowsze wyroki sądowe i reakcja społeczeństwa na przykłady sadyzmu w stosunku do psów, kotów itd. pokazują, że stajemy się wrażliwsi na krzywdę naszych pupilów. Może warto też pamiętać, że pomaganie zwierzakom to nie tylko korzyść dla nich samych. To także korzyść dla nas. Zwierzęta przyspieszają rozwój dzieci, zmniejszają poczucie samotności osób starszych, uspokajają, są opiekunami, przewodnikami, pocieszycielami, przyjaciółmi.
Warto o tym pamiętać!
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2009-10-14T10:54:28+02:00
Przemówienie z okazji Dnia Nauczyciela

W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły mam zaszczyt złożyć Wam, kochani nauczyciele, najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Dzień ten jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, gdyż przypomina wielką dumę Polaków: powołaną przez Sejm, 14 października 1773 roku, Komisję Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Był to pierwszy urząd wychowania w Polsce. Komisja ułożyła bardzo dobry, nowatorski program edukacji, jedyny w tamtych czasach w Europie. Szanowni Nauczyciele ; wychowawcy, jesteście spadkobiercami idei KEN! Twórcy Komisji Edukacji zwrócili szczególną uwagę na rolę nauczycieli, którzy tworząc w szkole odpowiednią atmosferę wychowują ludzi "prawdziwie szlachetnych, zdolnych do niepłatnej miłości ojczyzny", jak to określił Staszic.
To Wy staracie się, pomimo wielu różnych trudności, wychować nas i uczyć. Uczycie, jak rozwiązywać nasze małe i duże problemy, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych, jak trzeba odnosić się do innych ludzi.
Dorośli zawsze podkreślają, że my, młodzież, jesteśmy przyszłością narodu. Mają rację ; mamy siłę i ochotę, aby zmierzyć się z trudnościami. Chcemy pójść w ślady najszlachetniejszych i najmądrzejszych Polaków, więc potrzebne są nam ćwiczenia woli, nawyki ciągłego uczenia się, pomagania innym. Nie mamy doświadczenia, ale wierzymy, że z Waszą pomocą, Nauczyciele i Wychowawcy, możemy góry przenosić. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi szlachetnych i mądrych. Wspólnie postaramy się stworzyć coś dobrego dla Polski.