Mam takie pytanie.
Tato powiedział ze jak napisze na to pytanie wypracowanie. To mi kupi to co chcę mieć.Nawet mam polecenie :D na kartce haha. Mam na to tydzień. Pomóżcie ! A więc pytanie brzmi tak :
Jak sądzisz co czeka Polskę w ciągu 20-25 lat ? Tam mogą być zawarte rożne informacje takie z wiadomosci i sama co mysle.
Ma to byc na calą kartke A4. Pomocy!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T19:21:07+01:00
W 2060 roku polskie społeczeństwo będzie niemal najstarsze w całej Unii Europejskiej. W 2030 roku dwóch Polaków będzie musiało zapracować na jednego emeryta. Dziś składają się na niego cztery osoby.

Za szybko przybywa nam emerytów, bo rządy i pracodawcy zbyt chętnie posyłają ich na emerytury, a brakuje ludzi, którzy mogliby ich zastąpić. Seniorzy nie kwapią się do powrotu do pracy, a właściciele firm traktują ich jak ciężar.

Według prognoz Europejskiego Urzędu Statystycznego w 2060 roku polskie społeczeństwo będzie drugim najstarszym w całej Unii Europejskiej - przewyższać nas będzie tylko Słowacja. Chociaż do tego czasu pozostaje jeszcze wiele lat, to osób w wieku emerytalnym przybywa w naszym kraju regularnie. Powodem tej sytuacji jest rosnąca średnia życia i mniejsza liczba urodzeń.