Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T19:08:07+01:00
Jan Paweł II nazywany jest często papieżem - pielgrzymem. Był on człowiekiem godnym naśladowania, który kochał młodzież. Ustanowił pierwsze w dziejach kościoła spotkania modlitewne wszystkich wyznań. Nawiązał dialog z Żydami. Odbył blisko 200 podróży zagranicznych, wielokrotnie był w Polsce.kanonizacje i beatyfikacje - to istotne osiągnięcia Kościoła pod przewodnictwem papieża Polaka. Ważniejszymi przesłaniami pontyfikatu Jana Pawła II są: respektowanie praw człowieka i prawa do pracy, walka o pokój, sprzeciw wobec totalitaryzmów, nowa ewangelizacja i odnowienie na skalę światową, duszpasterstwa młodzieży.
1 2 1
2010-02-17T19:15:48+01:00
02.04.2005 roku zmarł Jan Paweł II


Niewiele mogę ci pomóc ale może to wystarczy.


MODLITWA o beatyfikację Jana Pawła II
Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy ci za to, że dałeś kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.
ona zawierzając całkowicie twojemu miłosierdziu i matczynemu Wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia Chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.Udziel nam za jego przyczyną, zgodnie z twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją , że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych.Amen.
1 5 1