Odpowiedzi

2009-10-14T11:19:10+02:00


Judaizm - mozaizm, najstarsza monoteistyczna religia, prekursor chrześcijaństwa i islamu, narodowa religia Żydów. Wyznawcą jej może być tylko ten, kto urodził się z matki Żydówki. Bardzo rzadko dopuszcza się przyjmowanie wyznawców innego pochodzenia etnicznego. Równocześnie judaizm jest zespołem wartości, norm i postaw etycznych wynikających z tradycji, obyczaju i religii Żydów. Za założyciela religii judaistycznej, uznającej za jedynego Boga Jahwe (przy czym imienia Jahwe Żydzi nie wymawiają), uchodzi Mojżesz (Mose). Od jego imienia judaizm jest także nazywany "mozaizmem".
12 4 12
Judaizm to wiara Pierwszego człowieka Adama. Adam był bowiem stworzony na podobieństwo Pana Jezusa Chrystusa. Jest Dziełem / Stworzeniem Pana Jezusa Chrystusa. To jest najstarsza ze wszystkich wiara i w dodatku Prawdziwa. Wiary / Religie (bardziej) powstały w wyniku niewłaściwego zrozumienia dzieł Pana Boga i samego Pana Boga. Prowadziło to błądzących to tworzenia istot które były na obraz istniejących (istniejących stworzeń lub wydumanych / wymyślonych oszustw nieżadko pod dyktando demoniczne).
Szczęściem ludzkości jest to, że Sam Pan Bóg czyni wysiłki (a nie człowiek), aby ludzkość nie odeszła całkowicie od wiary w Prawdziwego Pana Boga i mogła Jego poznawać. To Boża Łaska i Boża inicjatywa. Bez Objawienia się samego Pana Boga, człowiek ma duży problem z NIEWIDZIALNYM, który SAM się OBJAWIA.
Ewidentnym dowodem na WYSIŁKI Pana Boga aby przywieść wszystkich ludzi do poznania JEGO SAMEGO jest przyjście na świat JEGO SYNA Pana Jezusa Chrystusa, który JEST PEŁNIĄ OBJAWIENIA BOGA i TYLKO PAN JEZUS WIE w PEŁNI KIM JEST PAN BÓG. To są SŁOWA Pana Jezusa Chrystusa.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T11:23:05+02:00
Wiara w jednego Boga- monoteizm. Miejscem kultu żydów jest synagoga. Uznają boga Jahwe. Ich święta księga to Tora. Wierzą w życie wieczne.
18 3 18
Tora to odp. niepełna. Tora to tylko Pięć Ksiąg Mojżeszowych. Ta i Inne: Tora, Pisma Prorockie, Księgi nauczające....