Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T19:35:11+01:00
Patriotyzm to bardzo ważna czynność dla każdego Polaka. Lecz niestety nie każdy jest patriotą. Nie każdy rozumie to słowo ! Niektórzy myślą sobie że są Polakami to od razu są patriotami przez to, że mieszkają w Polsce, a ciągle mówią "Jak ja bym się sta wyprowadził, w Anglii czegoś takiego nie ma". W patriotyzmie nie chodzi o mieszkanie w Polsce i narzekanie, w patriotyzmie chodzi o zaszczyt mieszkania w swoim kraju a do tego dbanie o niego.
Kiedyś patriotyzm był wiarą w nasz kraj. Przecież niektórzy Polacu oddwali życie za NAS żebyśmy my zyli w wolnej Polsce. Teraz nie każdy to zauważa, dużo ludzi sobie myśli "No i co" a przecież to bardzo dużo .! Nie wierzę w ludzi którzy by oddali dzisiaj życie za Polskę.
Dzisiaj ludzie się śmieją z ludzi którzy kochają Polskę. Nie jest to sprawiedliwe, bo nie którzy lubią swój kraj, w którym się czują wspanaiel i bezpiecznie.
Niestety młodzież się zmienia.
29 3 29
2010-02-17T19:36:29+01:00
Patriota jest to człowiek który kocha swoją ojczyznę i jest gotowy poświęcić się za nią. Szanuje on także inne narody i dba o dobre imię swojego kraju. Najczęściej patriotyzm możemy poznać po zachowaniu i poglądach drugiej osoby. Patriotyzmu nie można nakazać na siłę. Kościół, rodzina i różne systemy edukacji odgrywają ważną rolę w kreowaniu patriotycznych podglądów. dawniej patriotyzm objawiał się walką o polskość, o odzyskanie niepodległości oraz na zachowaniu narodowej kultury.
23 3 23
2010-02-17T19:37:26+01:00
W dzisiejszych czasach trudno mówić o patriotyzmie ale są ludzie którzy nadal starają się i bardzo kochają swoją ojczyznę. Troszczą się o nią i pragną walczyć żeby zawsze była wolna pełna miłości i dobroci. Jedni oddają całego siebie podczas wstępowania do armii. Służą w wojsku i zawsze są w gotowości aby w razie potrzeby pomóc ojczyźnie. Inni wspierają ją modląc się. Proszą o łaski Pana Boga. Modlą się o wieczny pokój , aby na świecie nie było wojen , kataklizmów i powodzi. Aby nasza ojczyzna zawsze byłą "sprawna" i walczyła do końca.
Kiedyś ludzie bardziej angażowali się w sprawy patriotyczne. Większość oddawała się w ręce wojskowe. Organizowali wiele szkółek które szkolą idealnego żołnierza. Ludzie przechodzili ostre rygory i wiele kursów aby być jak najlepsi w swojej pracy.
Wydaje mi się że kiedyś ludzie bardzie angażowali się w sprawy ojczyzny. Teraz każy woli gromadzić pieniądze niż dbać o świat.
29 3 29