Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T12:12:56+02:00
Wojna jest złem. W jakikolwiek sposób wybucha, powinny być inne sposoby rozwiązania konfliktów. Wojna przynosi śmierć, strach, zahamowanie w gospodarce i edukacji. Wojna jest złem koniecznym, którego powinno się unikać. Niestety, bardzo często zdarzało się w historii, że władcy jedynie dla chęci pozyskania nowych terenów, które mogliby przyłączyć do swojego państwa, decydowali się na wojnę. Moim zdaniem nie powinno tak być. Na wojnie życie tracą ojcowie, matki, bracia i siostry, dzieci. Wszyscy są zagrożeni. Natomiast konsekwencją wojny jest spustoszenie, jakie po niej zostaje. Gruzowiska, spalone budynki, opustoszałe miasta- nie ma w tym nic dobrego.
Sądzę, że alternatywą wojny powinny być pokojowe rozmowy, które doprowadziłyby do kompromisu pomiędzy państwami konfliktowymi. Dojście do porozumienia jest zawsze możliwe do osiągnięcia, trzeba jednak chęci i wysiłku. Władcy powinni być bardziej rozważni wypowiadając wojnę. Nie powinni myśleć o korzyściach, bo- moim zdaniem- nie ma ich jako takich. Ludzie giną na wojnie, tylko ten fakt powinien być brany pod uwagę, gdyż życie ludzkie jest bezcenne.
41 4 41
2009-10-14T12:19:31+02:00
Moim zdaniem wojna jest złym sposobem na rozwiązanie
konfliktów.
Walką nie rozwiążemy żadnego problemu, a przez nią dotychczasowe mogą ciągle narastać lub powstawać nowe. Zdarza się, że niewinni ludzie giną.
Jest wiele innych sposobów roztrzyganięcia konfliktu. Nieraz wystarczy po prostu zacząć dążyć do zgody, czy szczerze porozmawiać. Dobrym rozwiązaniem jest też kompromis. Wtedy obie strony osiągają tylko część celów, a z innych rezygnują. Jest sprawiedliwie. Czasami terzeba unikać konfliktu, zwleklać z jego rozwiązaniem, a może wszystko sie wyjaśni.
Zawsze należy rozwiązywać swoje problemy pokojowo. Wojna jest na to złym sposobem.

33 4 33