Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T20:24:10+01:00
Jest rzeczą oczywistą, że o lasy należy szczególnie dbać. Ostatnio spłonęło ich tak wiele! Zapewne główną tego przyczyną niespotykane upały, ale także ludzkie niedbalstwo i nieostrożność. Drzewa giną też z innych powodów: zabijają je wyziewy z fabryk, tzw. kwaśne deszcze oraz najróżniejsze odpady przemysłowe. Postęp cywilizacji sprawia,że ginie przyroda! O niezaprzeczalnych wartościach lasów nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Przytoczę najważniejsze.
Las to zielone płuca przyrody. Dostarczają nam tlenu i zabierają z atmosfery najgorsze zanieczyszczenia. W ten sposób zaopatrują mieszkańców naszej planety w gaz niezbędny do życia.
W pewnym sensie las to rzeczywiście fabryka, wytwarza przecież drewno i dziesiątki innych użytecznych dla człowieka produktów. Można śmiało powiedzieć, że jest to najczystsza i najbardziej przyjazna środowisku fabryka na świecie.
Las to dom i naturalne środowisko wielu zwierząt. W lesie rośnie wiele pysznych owoców. Niektóre posiadają właściwości lecznicze.
Cisza, świeże powietrze i piękno leśnych ostępów łagodzą nerwy skołatane coraz szybszym tempem życia i pozwala odpocząć. Można zatem powiedzieć, że lasy spełniają także funkcję rekreacyjną i turystyczną.
Reasumując lasy dają nam bardzo wiele. Każdy z nas powinien kochać i szanować cenne drzewa. Przedstawiłam kilka mocnych argumentów na to, dlaczego warto chronić lasy.
2010-02-17T20:26:37+01:00
Lasy są bardzo piękne. Ludzie, którzy rozumieją, że lasy jak i inne rośliny dają nam tlen- życie, nie zaśmiecają. Chronią je, sadzą. Często jeździmy do lasów na pikniki, po grzybki a także po to, aby tylko pooddychać świeżym, leśnym powietrzem.

_______________
;p
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T20:32:22+01:00
1. Produkują tlen.
2. Dają schronienie zwierzętom.
3. Rosną w nich pożyteczne rośliny np. zioła lekarskie.
4. Można w nich wypoczywać.
5. Wchłaniają hałas.
6. Oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.
7. Korzenie drzew rosnących na zboczach gór zapobiegają zsuwaniu się ziemi.
8. Mchy rosnące w lasach wchłaniają nadmiar wody zapobiegając powodziom.
9. Grzyby rosną w symbiozie z drzewami więc jeśli nie byłoby lasów to znikłyby także grzyby.
10. Aby przyszłe pokolenia wiedziały co to prawdziwy las.
1 5 1