Rozwiń punkty do rozprawki:
a) za pieniądze nie można kupić zdrowia i uwolnić się od śmierci
b) nie można kupić przyjaźni i miłości
c) bogata rodzina to nie zawsze szczęśliwa rodzina

[ wystarczą 2 punkty aby były dobrze rozwinięte 10-12 zdań ]

1

Odpowiedzi

2010-02-18T09:39:18+01:00
A) za pieniądze nie można kupić zdrowia i uwolnić się od śmierci- mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, może i to prawada ale co w dzisiejszych czasach byśmy bez nich zrobili? Już samo wyjście ze znajomymi zakończy się ogrągłą sumką. Życie- zaczyna się i konczy. Nie można żyć wiecznie. Za pieniądze, możemy je jedynie przedłużyć ale nie uwolnimy się od smierci. Śmierć jest nie unikniona. Nie kupimy sobie zdrowia, możemy je jedynie podreperować, faszerując się kolejnymi tonami róznych leków lub jeżdżąc bez końca po klinikach, szpitalach czy róznych uzdrowiskach.
b)Nie można kupić przyjaźni i miłośći- jakby na to popatrzeć to w dzisiejszych czasach można kupić i przyjaźń i miłość ale będą one nie szczere. Będą opierały się tylko na jednostronnym zaangażowaniu. Tak więc jeżeli chcemy mieć prawdziwych przyjaciół czy zdobyć prawdziwą miłość, to pieniądze tego nie załatwią, sami musimy sie postrać o to.
c)Bogata rodzina to nie zawsze szczęśliwa rodzina- przeważnie lecz nie we wszystkich przypadkach bogate rodziny są szczęśliwe tylko na zawnątrz a kiedy przekroczą próg własnego domu, zaczynają sie problemy. Rodzą się konflikty, rodzice nie dogadują się z dziećmi, mają również problem z dogadaniem się między sobą. Pieniądze moga doprowadzić do poróżnienia między ludźmi.