Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T21:13:54+01:00
1. Rosja jako kraj który chce zdobyć jak najwięcej terytorium wypowiedziała wojnę polakom, ponieważ Polska była bradzo łatwym celem. Liczebność naszej armii znacznie ustępowała armi wroga oraz wyposarzenie było bardzo prymitywne. Uważali oni Polskę jako terytorium które się im należy.
2. Faszyzm opierał się na bezwzględnym posłuszeństwie wobec władcy. W tym kraju nie mogła istnieć opozycja a jeżeli ktoś sprzeciwił się władzy szybko został aresztowany lub zamordowany. Po raz pierwszy wprowadził go Mussolini we Włoszech. Ponieważ faszym opiera się na nacjonalizmie (Tylko włochom należą się prawa) oraz to że gospodarka we Włoszech nie była najlepsza, faszyści zarzucili władzy nieudolność w działaniach i siłą przy pomocy ich stronników opanowali władzę. Ponieważ wkrótce po przejęciu władzy gospodarka we Włoszech zaczęła odbijać się od dna (Było to spowodowane między innymi tym że ogólnoświatowy kryzys dobiegał końca) poglądy faszystowie bardzo szybko zaczęły nabywać sobie zwolenników.
Stalinizm podobnie jak faszyzm opierał się na bezgranicznym posłuszeństwu wobec władcy. Podstawą tego ustroju była własność publiczna. Ograniczał on wolny rynek.
3. Zadaniem traktaty wersalskiego było to by posprzątać po drugiej wojnie światowej. Państwa biorące udział w nim mieli już nigdy nie dopuścić do wojny i wszystkie problemy rozwiązywać drogą dyplomatyczną. Oddano tereny zagarnięte przez niemców w trakcie wojny. Wiele krajów w tym Polska odzyskało niepodległość, wprowadono demilitaryzacje niemiec, niemcy mieli wypłacić europie odszkodowania za straty poniesione w wojnie. W rzeczywistości traktat zagwarantował złudny pokój przez 20 lat.
4. Wybuch wojny obudził w społeczeństwie strach przed wojną, kobiety zaczęł pracować oraz zaczęto bardzo szybko rozwinęła się nauka.
7 3 7