Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T21:03:44+01:00
Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka gdyż, bez zdrowia nie jesteśmy w stanie nic uczynić. jak stwierdził Jan Kochanowski w swojej fraszce "Na zdrowie" 'Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się nie zepsujesz." Człowiek który stracił zdrowie najlepiej docenia swoją stratę. Zdrowie to rzecz której nie można kupić za pieniądze. Od zdrowia mniej ważne są pieniądze, dobra materialne i inne błahe rzeczy.

to wszystko co na ten temat wiem. A mam pewne doświadczenie w chorobach.;]
24 3 24
2010-02-17T21:03:59+01:00
Po pierwsze, zdrowie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy dostać. Przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, kiedy zaczyna nam go brakować. Zdrowie jest bardzo łatwo stracić, ale jego odzyskanie jest zazwyczaj niemożliwe.
Po drugie, człowiek zdrowy to człowiek szczęśliwy. Więc czy nie lepiej cieszyć się życiem, bawić, miło spędzać czas na jego rozrywkach niż siedzieć w domu lub szwędać się po lekarzach, co jest bardzo uciążliwe, szczególnie w naszym kraju.
Po trzecie, jeśli jesteśmy chorzy to najczęściej i samotni. Czy jest to zwykle przeziębienie ,czy cięższa choroba, to zwykle wiąże się to z siedzeniem w domu samemu w pustym domu. Do osoby chorej mało kto przychodzi i to z rożnych powodów.

Od zdrowia mniej ważne są pieniądze i ogólnie dobra materialne.
11 3 11
2010-02-17T21:06:15+01:00
Każdy z nas ma inne cele życiowe, mniej lub bardziej ważne. Lecz uważam jednak że zdrowie jest najważniejsza wartością w życiu człowieka. Spróbuję to udowodnić.
Niewątpliwie prawdą jest, że gdy nie jesteśmy szczęśliwi to nie widzimy sensu życia. A czy nie możemy cieszyć się choćby z tego że mamy zdrowie, i mozemy swobodnie funkcjonować? Myślę ze musimy.
Poza tym weźmy pod uwagę to, że dzięki temu ze jesteśmy zdrowi mozemy normalnie się uczyć i pozwolić sobie na rózne przyjemności, takie jak sport i róznie rekreacje. Czy pieniądze by nam to dały? Nie, ponieważ pieniądze szczęscia nie dają. Są mniej ważne niż zdrowie. One jedynie dopełniają nasze szczęscie do końca, dają jeszcze jeden powod do radości, uśmiechu i swobody życia.
Z tego co napisałam można stwierdzić ze zdrowie jest nam bardzo potrzebne, i odgrywa ważną a nawet najważniejsza rolę w życiu. Dowartośiowuje nas i dodaje pewności siebie.
7 3 7