Odpowiedzi

2010-02-17T20:59:46+01:00
Wiosna-pora roku jedna z 4 pór,podczas woiosny wszystko się ''budzi'' kwiaty rozkwitaja,Ziemia wstaje :)klimat-umiarkowany
Lato-jedna z 4 pór roku, w której jest bardzo ciepło i przyjemnie
Jesień-----///---------- pdczas tej pory roku drzewa traca liscie
Zima-------//------------ w tej porze jest bardzo zimno wszystko jest zamarzniete


POZDRAWIAM :)
1 1 1
2010-02-17T21:03:51+01:00
Wiosna- jest to dość chłodna pora roku, występuje ona po zimie, pierwszy dzień wiosny jest 21 marca, dni mają taką samą długość jak noce, pierwszym oznakiem wiosny są przebiśniegi

Lato- jest to najcieplejsza pora roku, w lecie noce są krótkie a dnie długi. Pierwszy dzień lata jest 22 czerwca. Jest to czas wakacji..

Jesień - jest to również chłodna pora roku, występuje ona po lecie, pierwszy dzień jesieni to 23 września, noce tutaj stają się dłuższe a dnie krótsze

Zima- jest to najzimniejsza pora roku, występuje po jesieni, pierwszy dzień zimy to 22 grudzień, noce są dłuższe niż dnie, w zimie pada śnieg i są mrozy..

Pory roku – okresy klimatyczne, będące następstwem ruchu obiegowego Ziemi wokół Słońca i nachylenia osi ziemskiej do płaszczyzny orbity tego ruchu. Ruch obiegowy Ziemi przy stałym nachyleniu osi obrotu sprawia, że warunki oświetlenia Ziemi zmieniają się w rytmie rocznym, co pociąga za sobą zmiany klimatyczne oraz wpływa na wegetację roślin i tryb życia zwierząt. Nauka o wpływie pór roku na świat roślin i zwierząt to fenologia.


Pozdrawiam Kinga;]

Liczę na naj.
2 5 2
2010-02-17T21:06:43+01:00
Wiosna-jest jedna z 4 por roku,tuz po zimie, w której natura budzi się do życia (kwitną kwiatki, znika śnieg,ptaki wracają z ciepłych krajów etc)

Lato-to kolejna z 4 por roku tuz po wiośnie, podczas której jest ciepło, często świeci słońce, chodzi się nad rzekę,jest wolne od szkoły, grabi się siano(na wsiach) oraz wykonuje inne obowiązki związane z gospodarstwem rolnym.

Jesień-to kolejna pora roku tuz po lecie,podczas jej trwania przyroda obumiera, często pada, liście na drzewach przybieraja różnobarwne kolory.

Zima-to pora roku tuż po jesieni, podczas której spada snieg, lepi się bałwana, są święta -Boże Narodzenie,są ferie, jeździ się na kuligi.
3 3 3