Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T13:05:10+02:00
Co wyjątkowego jest w tej książce? Czym przyciaga ona tylu ludzi? Dlaczego ciagle czytają ją ludzie na całym świecie? Czy
to że Romeopoświęcił życie dla Julii jest tym powodem?

Shakespeare'a i jego najbardziej znanego dzieła "Romeo i Julia"
Zapewne pierwszym powodem powinna być miłośc bohaterów przezwyciężająca wszystkie przeciwności.Jest ona tak wielka,
że wybacza zabójstwo przyjaciela. Jest tak namiętna, że każe wziąśćślub w tajemnicy przed zwaśnionymi rodami. Jest tak gorąca, że nakłania bohaterów, do oddania życia z powodu śmierci małżonka. Nie wyobrażając sobie życia bez siebie kochankowie z Verony popełniają samobójstwo.
Jednakże czyż nie blisza wielu współczesnym zakochanym jest pogarda rodziny w stosunku do ukochanej osoby? Przecież również dziś wielu cierpi, nie mogąc być z tą jedyną, ukochaną osobą, z powodu waśni rodzinnych. Zazwyczaj musi ktoś umrzeć, aby miłośc mogła się rodzić. Również to powoduje, że ciągle czyta się tą książkę.
Jest jeszcze ostatni powód. Każdy szuka miłości i każdy chce by była ona idealna. Pragniemy miłości jak Romeo i Julia. Dlatego szkuja dziś chlopcy swojej jedynej ukochanej księżniczki, a dziewczyny swojego księcia. Szukamy swej drugiej połówki by jak ta para kochanków z verony stworzyć udane małżeństwo, które mimo iż ponosi śmierć jest szczęśliwe bo umiera z miłości.
Czyż trzeba więcej przykladów na to, że jest to jedna z najlepszych napisanych do tej pory książek? Czyż ktoś jeszcze potrzebuje dowodów, że czytamy jąnie ze wzgęldu na Shakespeare'a, uroczemiasteczko czy sceny walki? Czytamy ją bo każdy kocha i chce być kochany. Chcemy znaleźć swojego Romeo'a swoją Julią.

Myślę ,że będzie dobrze.
2 4 2