Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T08:21:46+01:00
- opowiedzieć mu o tym kim był Jezus i czego nauczał
- powiedzieć do czego może prowadzić ludzki gniew i złość
- wyjaśnić czym jest pojednanie i jaka nagroda Nas czeka
- sakrament ten daje nam czystość sumienia
- powinnismy czynic dobro dla innych i nie chować urazy bo tego uczył nas Jezus
2 2 2
2010-02-18T10:38:34+01:00
Przede wszystkim nic na siłę. Przystępujący do spowiedzi musi mieć wewnętrzne przekonanie potrzeby pojednania z Bogiem. Tylko wtedy spowiedź będzie ważna. Nam zostaje jedynie zachęta. Różne mogą być argumenty do tej zachęty.
Można uświadomić na przykład tymi:

1. Korzystanie z Sakramentu Pojednania pozwala bardziej kochac i zyc w jedności.
Tak często trzeba będzie sobie wybaczać, zapominać o tym, co było złe. Miłość złego nie pamięta i być przykładem miłości przebaczającej.
2. W sakramencie tym otrzymujemy silę do nowego życia. Nikt po spowiedzi nie jest słabszy, lecz silniejszy duchowo i umocniony do walki z nowymi pokusami.
3. W Sakramencie Pokuty człowiek lepiej poznaje siebie. Potrafi przyznać się do swoich błędów i grzechów po to, aby wzrastać w miłości. W życiu osądza się wszystkich, ale w tym sakramencie chodzi o osadzenie siebie samego. To jest dobre. Mamy nie sądzić, ale kochać...
4. W tym sakramencie rezygnujemy ze swego „ ja” bo zaczynamy rozumieć że miłość to Ofiara, poświecenie dla innych. Rozwój miłości zależy od każdego człowieka czy będzie chciał w niej wzrastać szukając pomocy u samego źródła, którym jest Bóg.
5. Bóg czeka na nas w Sakramentcie Pokuty. On jest zawsze Ojcem Miłosiernym.
6. Warto żyć w stanie łaski uświęcającej ponieważ nasze życie skończy się - niewiemy kiedy. Żyjąc w grzechu ciężkim tracimy ostateczny cel naszego życia - niebo. A mieć szansę życia wiecznego i zmarnować ją to największa ludzka tragedia.

7. Możemy też użyć następujących słów: " Rzeczywiście spowiedź to trudny sakrament. Trudny, bo wymaga od nas tego, by stanąć w prawdziwe przed samym sobą, Bogiem i drugim człowiekiem. Trudny, bo wymaga sporego zaangażowania, jeżeli chcemy go pogłębić i sprawić, aby miał jeszcze większy wpływ na nasze życie duchowe. Trudny, ale jakże piękny bo jednoczy z Bogiem"

Podstawowa kwestia to starać się przezwyciężyć w osobie lęk pojawiający się przed spowiedzią. Najczęściej boimy się samego spowiednika. Pojawiają się pytania: co ksiądz sobie o mnie pomyśli? Jeżeli mnie zna – może zmieni o mnie zdanie... Lęk może być związany z samym grzechem, kiedy wydaje mi się, że moja wina jest tak ciężka, że mogę nie otrzymać rozgrzeszenia itd. Lęk przed spowiedzią – jeżeli działa na nas mobilizująco – może być czymś pozytywnym. Jeżeli jednak nas paraliżuje, sprawia, że odkładamy decyzję o spowiedzi, wówczas powinniśmy się nad nim zastanowić.
Przede wszystkim trzeba wytłumaczyć by osoba którą zachęcamy uwierzyła, że za kratkami konfesjonału, choć widzimy księdza, jest sam Pan Bóg, który przebacza i rozgrzesza.
Jeżeli mu to pomoże, możemy wytłumaczyć że wyznając swoje grzechy może używać drugiej osoby liczby pojedynczej, zwracając się bezpośrednio do samego Chrystusa, np: "Panie Jezu, przepraszam Cię za...".

Możesz też użyć innych swoich argumentów - ważne jest jedno - NIE KAZAĆ ALE ZACHĘCIĆ. pozdrawiam

1 5 1
2010-02-18T11:44:43+01:00
` PIĘĆ WARUNKÓW SAKRAMENTU POKUTY: )
-. rachunek sumienia
-. żal za grzechy
-. mocne postanowienie poprawy
-. szczera spowiedź
-. zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Sakrament Pojednania jest pomocą w nauce miłości i dobra. Każdy nasz grzech jest przeciwny miłości i niszczy ją . Grzech jest to postawienie własnego egoizmu jak i również swojej pychy na pierwszym miejscu . Tam gdzie jest egoizm, nie ma nadzieji na miłośc. Sakrament Pojednania pomaga nam w oczyszczeniu własnej duszy z tych wszystkich grzechów .

argumenty :
` opowiadadanie o tym jak Bug stworzył świat
` obejrzenie filmu religijnego
` przyjecie pierwszej komuni
` wspólna modlitwa


nie jest to najlepsza praca , ale mam nadzieje , ze chociaz
troche pomoglem / x D
2 2 2