Witam wszystkich!!!!
Mam do was prośbę abyście napisali mi list do kolegi z tegorocznych ferii zimowych, chciałbym aby list ten zawierał jakieś miejsce bądź kilka miejsc gdzie byłem i troszkę opisać co tam było i co tam robiłem może być po polsku ale bardziej zależy mi na wersji angielskiej.
Z góry bardzo dziękuje wszystkim, oczywiście wybiorę najlepszy list, co będzie trudne ponieważ na pewno każdy z tych listów będzie super pozdrawiam Dawid :P

2

Odpowiedzi

2010-02-18T09:41:02+01:00
Poznań,15.03.2005r.


Droga Aniu!!!


Bardzo się za Tobą stęskniłam. Nie wiem, co się z Tobą dzieje nie dzwonisz, nie odpisujesz na listy już nie wiem co mam robić. Chcę Ci opowiedzieć jak było na tegorocznych feriach. Pierwszy tydzień ferii spędziłam w domu, codziennie spotykałam się z koleżankami, spotkałam się nawet z Anią, koleżanką z przedszkola było super poszłyśmy na pizzę ale nie same oczywiście z Asią i Pauliną. Świetnie się bawiłyśmy. W drugi tydzień ferii pojechałam do babci przez całe dnie zajmowałam się Dominikiem, dużo urósł i wygląda całkiem inaczej. No nie całe dnie się z nim bawiłam bo jeszcze pomagałam babci i cioci Magdzie morze wiesz, ze jest w ciąży?? Za tydzień idzie już do szpitala nie mogę się doczekać kiedy się urodzi to dziecko, ja i ciocia mówimy, że będzie dziewczynka ale coś za mocno kopie więc może by też chłopczyk szczerze wolała bym dziewczynkę no ale nie wiadomo. Tak spędziłam tegoroczne ferie i mam nadzieję ze w końcu się odezwiesz i niedługo przyjedziesz.

AGNIESZKA


a tu masz po angielsku

Poznan, 15.03.2005r.


Ania Way!


We are behind you stęskniłam. I do not know what's going on with you not calling, do not write off the list I do not know what to do. I want to tell you about how it was at this year's feriach. The first week of holidays spent at home, every day I met up with friends, I met up with Anya, a girl friend from kindergarten was great we went to a pizza but not alone, of course, with Asia and Paulina. Had a great bawiłyśmy. In the second week of holidays, I went to grandma's for the entire day to deal with Dominic, has grown a lot and it looks quite different. Well not the entire day with him because he was playing a grandmother and aunt helped Magda sea you know you are pregnant? Per week is coming to the hospital, I can not wait to be born a child, I and my aunt say that it will be a girl but something too hard copy so that it can honestly prefer a boy no girl, but I do not know. So I spent this year's holidays and I hope to eventually resumes and will soon arrive.

AGNES
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T09:49:59+01:00
Hi David,
I'm writing to you becouse I wanna tell you about my winter holidays.
This year I was been in Zakopane, do you know where is? So I was there with my friends, we have a very nice hotel, everyone of us had a single room with bathroom. We spend our free time in slopes, skiing and road on the board.One of our friends got injured and he had to go to the hospital where he founded his leg in plaster. Next we visited the city and the Krupówki where we buy some suvenires for our families. We spedn a great time together. I'm sorry that you can't be with us. I hope that you winter holiday was great too.
I send greetings to your family.
See you soon.
XYZ

CZeść dawid.
Pisze do Ciebie ponieważ chciałabym Ci powiedzieć jak spędziłem swoje ferie zimowe. W tym roku byłem w Zakopanym, wiesz gdzie to jest? Byłem tam z przyjaciółmi, mieliśmy super hotel, każdy z nam miał swoj pokój z łazienką. Wolny czas spedzaliśmy na stoku, jeżdząć na nartach i na desce. Jeden z naszych przyjaciół doznał kontuzji i musiał jechac do szpitala gdzie założono mu gips na nogę. Reszte czasu spedzaliśmy na zwiedzaniu miasta i Krupówek gdzie kupilismy pamiątki dla naszych rodzin. Spędziliśmy super czas razem. Bardzo żaluje, że nie było Cię razem z nami. Mam nadziej, że twoje ferie róniez były tak udane.
Przesyłam pozdrowienia dla twojej rpdziny
XYZ.