Odpowiedzi

2012-12-29T12:54:37+01:00

                                         Kreonie!

 

Zebraliśmy się tutaj po to, abym mógł przemówić do Ciebie w obronie Antygony. Ta dziewczyna nie zasługuje na śmierć.

Zwracam się doCiebie z pytaniem ,czy Antygona zasługuję na los jaki jejzgotowałeś?! Dlaczego nie staniesz w jej obronie?Czy zamiast serca masz głaz ?Jakim jestes człowiekiem ?!

Kreonie!Każdy ma brata ,ojca lub syna. Co Ty bys zrobił na jej miejscu?! Wiem ,ze nikt nie pozwoliłby krzywdzić swoich bliskich! Więc dlaczego Ty chcesz postąpić inaczej?!

Kreonie! Jezeli miłość do brata jest zbrodnią,to Antygona zasługuje na śmierć.Ale któż nie kocha własnej rodziny?! Czy Ty nie masz serca ?! Czy w życiu musimy być tak okrutni i żli?! Dlaczgo mamy się godzić na takie bestialstwo?! Ona nie obawia się śmierci, bo honor brata jest jej droższy niż własne życie.Może zginąć, ale czy Ty tego chcesz?! Ona zginie za siostrzaną miłość ! Ona będzie bohaterem tej ziemi. Chcesz ją pozbawić bycia żoną i matką?! Ona nigdy nie doswiadczyła macierzyństwa, a jest to marzeniem każdej kobiety. Nie pozbawianjej tego szczęścia. Czy ona nie zasługuje na lepszy los?!

Kreonie! Za to,że uczciwie pochować zwłoki swego brata chciała,spotkać ma sroga kara? To nieuczciwe, niesprawiedliwe. Przeciez jezeli tylko zechcesz to w każde chwili możesz zmienić swoje zdanie. Zrób to już teraz ! Nie bądż czowiekiem, któremu duma przesania zdrowy rozsądek.A Twoj syn, czy pomyslaleś o nim ?! Co on będzie czuł widząc śmierć swojej narzeczonej ?! Chyba nie chcesz patrzeć na rozpacz i cierpienie Hajmona ?! Żaden ojciec nie chce ranić swoich dzieci.

Pytam raz jeszcze Kreonie, nie zmienisz swojej decyzji, nie staniesz w jej obronie?! Pozwoliszjej umrzeć?! Tylko bogowie mogą sądzić,bo oni stoją ponad ziemskimi wyrokami.Władza nie powinna lekceważyć nieba,ponieważ tylko bogowie mogą decydować o naszym losie.To bogowie będą nas karać lub nagradzać! Kreonie, opamiętaj się i zmień swoja decyzję póki jeszcze nie jest za późno.

Kreonie! Nie bądż despotycznym władcą i daruj życie Antygonie.Ona nie zasługuje na tak wysoką karą. Okaz jej serce i łaskę. Antygona jest jak najpiękniejszy kwiat, który chce żyć.

 

1 5 1