Odpowiedzi

2010-02-19T11:29:11+01:00
"mondrość jest darfem który otrzymujemy od Boga" Każdy czlowiek dostaje mądrość w różnych ilościach, ale powinniśmy go rozwijać bo jak pisze w piśmie świętym Pan Bóg daje talenty ale także o czekuje tego od nas abyśmy je rozwijali. Bo co nan z Talentu jeśli go "zakopiemy" ??Dlatego Musimy np. dużo się uczyć aby zdobywać wiedze która się może przydać, modlić się o jak najlepszą pamięc aby lepiej było nam zapamiętywać. Ale być mądrym to nie tylko uczyć ,ale również umiejętnie rozwiązywać problemy, podejmować właściwe decyzje, potrafić przyznać się do błędu i go naprawić, umieć dzielić się z innymi ludzmi , nie zamykać się w sobie tylko otwarcie rozmawiać z kimś komu ufamy, pomagać bezinteresownie, być wrażliwym na krzywde innych, Bo tylko dzięki temu Pan Bóg Będzie widział, że podią słuszną dcyzje dając nam " dużą mądrość". Powinnismy również z całego serca dziękować Bogu za wszystko co nam dał, i nie narzekać, że nasza koleżanka to ma lepszą pamięc i dzięki temu jest mądzejsza.Ale pogodzić sie tym co dostaliśmy i umieć się z tego cieszyć! Mądrość jest wielkim darem! Już król Salomon wiedział, że mondrość jest najlepszym darem i Jak Bóg mu powiedział zeby poprosił o co che a on mu to da, to Salomon poprosiło mądrosć i dzięki temu jako król umiał rozwiązać każdy problem swoich poddanych, a było ich wiele.

ps. Mam nadzieje że się przyda;)
2010-02-19T15:54:18+01:00
MĄDROŚĆ (sapientia) – od Boga pochodząca pomaga zauważyć fantastyczne możliwości dobra przy jednoczesnej pamięci o potędze zła. Nie jest to pewien zasób akademickiej wiedzy czy bogate doświadczenie życiowe. Jest jakby zwróceniem się twarzą swego życia w stronę Stwórcy.

Dar mądrości to nadprzyrodzone uosobienie umysłu, które nakłania człowieka do cenienia jedynie Boga i rozkoszowania się Nim i tym, co odnosi się do Chwały Bożej. Taka mądrość pozwala nam dostrzegać Boga wszędzie.