Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-18T15:53:57+01:00
Jednym z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" jest Staś Tarkowski, 14 letni chłopiec. Odznaczał się niezwykłą pomysłowością oraz odwagą.

Staś posiadał jasne, mleczne włosy. Jego młodzieńczą twarz zdobiły piękne oczy. Chłopiec był wysoki, za to bardzo szczupły. Posiadał zgrabną, smukłą sylwetkę. Odznaczał się niezwykłą siłą, zręcznością.

Do głównych zajęć Stasia należały jada konną, strzelanie i pływanie. Dzięki tym talentom, chłopiec był bardzo wysportowany. Pierwszorzędną zaletą chłopca była opiekuńczość. Chłopiec, troszczył się o małą Nel, jak o najbliższą sercu osobę. Nigdy jej nie zostawił, nie porzucił. Dbał o nią stale, nie pozwolił, aby coś jej się stało. Kolejną cechą była odwaga. Mimo przeszkód i przeciwności z jakimi chłopiec miał styczność, nigdy się nie poddał. Staś zawsze pragnął być kimś wielkim, zasłużonym. Oprócz tych `walecznych` zalet 14-latek potrafił być zabawny, wesoły. Chętnie ulegał kontaktom z innymi ludźmi. Staś był chłopcem przepełnionym energią. Potrafił sobie poradzić nawet w tej najtrudniejszej sytuacji. Do zalet można również zaliczyć znajomość wielu języków. Bohater biegle wypowiadał się po niemiecku, angielsku, francusku, polsku.

Jak widzimy, Staś nie posiada żadnych wad. Potrafił zachować się dumnie i właściwie, bodajże w każdej sytuacji. Myślę, że bez problemu można go nazwać bohaterem. W 100% zasługuję na to miano.