Twój znajomy z USA napisał do ciebie list, w którym pyta co u ciebie słychać i opisuje swoje życie. Odpisz mu:
-podziękuj za list i napisz, jak bardzo miło było ci go otrzymać
-przeproś ze tak długo się nie odzywałeś i podaj przyczynę
-napisz o swoim nowym hobby i jak w związku z nim spędzasz teraz czas
-zapytaj znajomego o plany na wakacje i zaproś go do Polski


Proszę was bardzo o pomoc...potrzebuję to na jutro a mój angielski nie jest idealny:(

2

Odpowiedzi

2010-02-18T16:20:51+01:00
Dear colleague from the USA!
Sorry so long that I have not written to you, but I had a lot of things on his head. I had a lot of tests and I had to teach them. A and a very wanted to thank you for your recent letter.From occupied with watching the birds in Poland. Very interesting. And what are your plans for the holidays? Maybe you came to Polish. Show you my albums with birds.Great ornitologium and monuments of our country. Do writing has just homework.. And what are you doing? With us a lot of snow. Yesterday he had formed a huge idol, almost two meters.Hard embrace and kiss.
Wydaje mi się że dobrze.
1 4 1
2010-02-18T16:55:07+01:00
(city, date) (your city) 18.02.2010 years
(header) Road buddy!
(paragraph) Thanks you very much for your letter sent to a very liked me. So much so it was nice to get it to me, when I read it I was very pleased that finally write to me. We thank you!
(paragraph) Sorry you that I have not written for so long, but I had a lot of very important issues on the head, without which I could not get around indifferently. Were very important.
(paragraph) I wanted to write to you about my new hobby. It is the painting. We liked me a painting, I paint all the time now. Now really spend this much time. By which I do not have time for other things that are not so important that even you can not get around without them indifferently.
(paragraph) I would also like to ask what you do in the holidays. A lot of thought and I thought that would be a very good idea if you came to me. This is a very good idea! My parents agreed you would come to me and was a few bat and more! I can not wait!
(paragraph) I hope you will like this letter!
(greeting) greet (your name)

po polsku:
(miasto,rok) (twoje miasto) 18.02.2010 rok
(nagłówek) Drogi kolego!
(akapit) Dzięki ci bardzo za przesłany list, bardzo Mi się spodobał .Tak bardzo miło było Mi go otrzymać, gdy go czytałem byłem bardzo ucieszony tym, że w końcu do Mnie napisałeś .Bardzo ci dziękuję!
(akapit) Przepraszam Cię, że tak długo nie pisałem, ale miałem dużo bardzo ważnych spraw na głowie, bez których nie mogłem się obejść obojętnie. Były bardzo ważne.
(akapit) Bardzo chciałem ci napisać o Moim nowym hobby. Jest nim malowanie. Bardzo spodobało Mi się malowanie, cały czas teraz maluję. Poświęcam teraz naprawdę temu dużo czasu. Przez co nie mam czasu na inne rzeczy, nie które tak ważne, że również nie można się bez nich obojętnie obejść.
(akapit) Chciałbym się także zapytać co robisz w wakacje. Dużo myślałem i pomyślałam, że bardzo dobrym pomysłem byłby gdybyś do mnie przyjechał. To bardzo dobry pomysł! Moi rodzice zgodzili się byś do mnie przyjechał i został na kilka nocek lub więcej! Już nie mogę się doczekać!
(akapit) Mam nadzieję, że ci się spodoba ten list!
(pozdrowienia) pozdrawiam (twoje imię)

mam nadzieję, że Ci si.ę spodoba, napewno jest dobrze!
(w j.Angielskim nie piszę się określeń do drugiej osoby (Ciebię,Cię,Twoje itp) wielką literą, a określenia do siebie (np.Ja,Moje,Mojego,Mój itp.).
Przepraszam, że tak dużo razy edytowałam. ;p
Zawsze czegoś mi brak. ^^

Liczę na naj.
Też to miałam, dostałam 6 .
5 4 5