Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T16:27:12+01:00
Postac, którą opisuje to Janina Krechowicz, zwana Kreską. miała 15 lat i chodziła do I klasy liceum. nacodzień mieszkała we Wrocławiu, jednak z powodu internowania rodziców musiała przeprowadzic sie do dziadka, do Poznania. jej dziadek był emerytowanym profesorem w liceum, do którego uczęszczała Kreska. jest jedna z głównych bohaterek książki Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole".
Kreska była ładną dziewczyną o rumianej twarzy, burymi oczami z długimi rzęsami. miała bure włosy a'la Izabela Trojanowska. Była wysoka i chuda. ubierała się w ręcznie robione swetry, które były na nią za długie, lubiła długie szale, falbaniste spódnice, kolorowe getry i czapki. kreska była spontaniczna, bardzo koleżeńska i rzeczowa. miała wielkie zaufanie do dziadka. dziewczyna była szczera, wrażliwa, refleksyjna, uczuciowa, zdecydowana, wesoła i spokojna, lecz czasem, gdy ktoś wyprowadził ją z równowagi była wybuchowa. kreska była samodzielna, inteligentna i zaradna. jedną z jej nielicznych wad była duma. janina interesowała się projektowaniem ubrań i problemami innych ludzi, którym chciała pomóc. lubiła słuchać muzyki, jednak jej najwiekszym zainteresowaniem był maciek.
uważam, że kreska była bardzo miłą i sympatyczną osobą. chętnie wszystkim pomagała i myślę, że wszystkie dziewczyny powinny brać z niej przykład.


Licze na najj... ja dostałam w tamtym roku z tego 5
2 5 2