Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-18T16:34:44+01:00
Prawo do nauki - kiedy zmusza się dziecko do pracy albo pozostania w domu, uniemożliwiając mu odebranie edukacji.
Prawo do życia i rozwoju - chyba wiadomo, kiedy łamane jest prawo do życia. Prawo do rozwoju to głębszy temat, można powiedzieć, że uniemożliwienie edukacji pozbawia dziecko szans na rozwój. Podobnie niewłaściwe wychowanie, prowadzące do upośledzenia intelektualnego i emocjonalnego jest często bezpowrotnym odebraniem szansy na doświadczenie w przyszłości przez dziecko rzeczy wymagających pewnych kompetencji poznawczych i uczuciowych.
Prawo poznania swego genetycznego pochodzenia - jeśli rodzina zastępcza zatai przed dzieckiem fakt adopcji lub pomimo ujawnienia go nie zgodzi się na kontakt z genetycznym rodzicem.
Prawo do uzyskania obywatelstwa - dziecko nie może być bezpaństwowcem. Dlatego zazwyczaj kraje dzieci urodzone na swoim terenie uznają za swoich obywateli. Kraje, które tego nie praktykują, zostawiając w ten sposób nowonarodzonych w próżni prawnej, łamią to prawo.
Prawo do stowarzyszania się i gromadzenia w celach pokojowych - dobry przykład to manifestacja uczniów pod gmachem ministerstwa edukacji za kadencji giertycha. Nie pamiętam jak to było, ale gdyby uczniów przegoniono - co z tego, że robili to w trakcie lekcji - złamano by to prawo. Analogicznie szkoła uniemożliwiająca powstanie kółka zainteresowań złamałaby to prawo.

TE SĄ CZĘSTO W AFRYCE I KRAJACH EUROPEJSKICH
2010-02-18T16:40:31+01:00
Najczęściej łamane prawo to wyznawania własnej religii inni np. nie lubią danej osoby śmieją się z niej i biją jest to na całym świecie . także pawo do równości siebie np. inni są silniejsi i biją ciebie lub wyzywają.mam nadzieje że pomogłem pozdro