Daje duuuużo pkt !!!


Poproszono Cię o zorganizowanie wyjazdu dla grupy 6 osób do miejscowości Santiago de Compostela w dniach 28 kwietnia do 3 maja 2009 roku.
Opracuj dokument zawierający krótkie informacje z opisem miejsc wartych odwiedzenia w tej miejscowości i okolicy, a także jej historii.
Zaproponuj organizację czasu pobytu, miejsca noclegowe, dojazd.
Weź pod uwagę różne opcje: drogę lotniczą, lądową, z dojściem pieszym, dojazdem na rowerze.
Oferta powinna zawierać orientacyjne ceny z przeliczeniem waluty i przynajmniej dwie różne oferty dla dojazdu i noclegu

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T16:54:03+01:00
Wycieczka odbędzie się 28 kwietnia 2009 roku do 3 maja 2009 roku.Do hiszpanii polecimy samolotem.Bilety są już zarezerwowane i nocleg również.Będziemy spać w hotelu "Costa de La Luz hotel".Celem wycieczki będzie zwiedzenie kilku najważniejszych zabytków. Takimi zabytkami są np.:
katedra budowana od XI–XII do XVIII w., według tradycji nad grobem św. Jakuba Starszego

* romańskie wejście główne Pórtico da Gloria, z 1168–88, z ok. 200 figurami, w tym Chrystusa, ewangelistów, św. Jakuba, proroków i apostołów
* barokowa fasada O Obradorio, z 1730-1750 (w stylu zwanym churrigueryzmem), z dwoma wieżami; na ścianie szczytowej umieszczony jest posąg św. Jakuba.
ołtarz główny w Capilla Maior ze słynną dwumetrową kadzielnicą botafumeiro, uroczyście zapalaną przy szczególnych okazjach

klasztory, m.in.: S. Martín Pinario (XVII wiek) z kościołem o renesansowej fasadzie (1598),S. Augustín, S. Domingo (XVIII wiek), S. Clara (XVII wiek)
kościoły, m.in. S. María do Sar (XII wiek) z pozostałościami klasztoru romańskiego, kaplica Capilla das Angustias de Abaixo (z XVIII wieku)
szpital (Hospital Real z 1489, 1501–11)


place: Praza de España, jeden z najpiękniejszych w Hiszpanii,
Mysle ze wycieczka nam sie uda:(