Odpowiedzi

2010-07-12T15:42:01+02:00
„Tajemniczy ogród”

Autorka Frances Hodgson Burnett w książce pt. „Tajemniczy ogród” interesująco przedstawiła prawdziwy świat. Książka opowiada o zmianach, jakie następują w przyrodzie, a także u ludzi. Głównymi bohaterami są dzieci: Mary, Collin i Dick. Collin Craven był chłopcem, o którym wszyscy myśleli, że jest kaleką i niedługo umrze. Chłopiec zawdzięczał brak swojego rzekomego kalectwa i przewidywanej śmierci swojej kuzynce Mary oraz tajemniczemu ogrodowi, który dziewczynka znalazła. Bardzo zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ jest bardzo, ciekawa i trochę tajemnicza. Zawiera dużo opisów pięknych krajobrazów, które sobie można łatwo wyobrazić. Czas poświęcony na czytanie tej powieści nie będzie stracony. Polecam!
2010-07-12T15:47:37+02:00
W wakacje ubiegłego roku czytałam ksiązke pt.,,Dzieci Z Bulerbyn,,. Ta ksiązka jest bardzo wesoła i żartobliwa. Opowiada o przygodach dzieci z Bulerbyn. Bardzo ciekawa. Wciągnęła mnie do czytania. Jest przeznaczona dla dzieci młodszych. Polecam. Najlepiej czytać sobie tą ksiązke samemu, gdyż moim zdaniem najwięcej z niej zapamiętamy.
2010-07-12T16:07:09+02:00
Największe wrażenie wywarła na mnie lektura pinokio.Przeczytałam go w tegoroczne wakacje.Czytając kolejne rozdziały książki dowiadywałam się o przygodach niesfornego pajacka.Niektóre jego przygody mnie rozśmieszały.Niektóre wywierały na mnie dreszczyk emocji.Książka ta zawiera bardzo przydatne i potrzebne w życiu pouczenia,np:chłopcy,którzy przestają się uczyć,którzy porzucają książki szkoły i nauczycieli,żeby oddać się wyłącznie zabawom i figlom,muszą źle skończyć.Lektura była bardzo ciekawa i pouczająca.Zachęcam do przeczytania tej lektury i mam nadzieję że będzie sie wam podobała tak samo jak mi!!!!