Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T17:17:14+01:00
1. Jak zaangażować się w życie Kościoła?
Jako chrześcijanie powinniśmy interesować się losami kościoła, naszej diecezji, dekanatu, parafii. Oprócz uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej możemy uczęszczać na inne nabożeństwa, np. różaniec, nabożeństwo majowe, nabożeństwo czerwcowe, Droga Krzyżowa itp. Można także zainteresować się różnymi zgrupowaniami powstałymi przy naszej parafii, np. Oaza Żywego Kościoła, Chór, Schola czy też inne. Można również dowiedzieć się czy parafia nie potrzebuje wsparcia finansowego albo wykonania jakiś prac w kościele - posprzątania, udekorowania ołtarza kwiatami itp. Przede wszystkim jednak należy wspólnotę Kościoła wspierać duchowo, poprzez modlitwę.

2. Gdzie jest źródło godności człowieka?
Źródło godności człowieka powinno być w wierze. Człowiek powinien starać się, aby żyć godnie i życiem dziękować Bogu za wszystko, co od Niego otrzymał.

3. Jak troszczyć się o swoją wolność?
Bóg daje nam wybór, do niczego nas nie zmusza. Jednak aby nasza wolność nie stała się samowolą należy starać się postępować godnie i według Przykazań Bożych. Wolność we właściwym rozumieniu to odpowiedzialność - odpowiedzialność za nasze życie, za życie drugiego człowieka, za nas samych. Samowola jest pewnego rodzaju nadużywaniem zaufania Boga i życiem bez głębszego sensu.

:)
6 3 6
2010-02-18T17:18:26+01:00
1.
-można czytać biblie, co nas wzmocni na duchu.
-trzeba chodzić do Kościoła,przynajmniej w niedzielę i święta.
-trzeba przestrzegać 10 przykazań Bożych
-trzeba dbać o swych bliskich
-powinno się mówić o Bogu oraz myśleć i Go kochać
-wierzyć w niego choć go nie widać
-pomagać biednym i potrzebującym
-nie być egoistą
-odmawiać pacierz
-przestrzegać post w Środę Popielcową i Wielki Piątek, można też starać się ,aby nie jeść mięsa w piątek
2.źródło godności człowieka znajduje się w jego wnętrzu.
3.Po prostu walczyć o swe prawa np. do wyznawania wiary w chrześcijaństwo (chrześcijaństwo w niektórych krajach jest prześladowane ,tak jak kiedyś w Polsce..;))

Liczę na naj;***^^
10 3 10