Odpowiedzi

2009-10-14T14:29:01+02:00
My weekend

Every Saturday I get up at 9 o'clock. I always sleep longer at the weekend. I sometimes go to the gym in the morning or go shopping with my mother. I never do my homework at the weekend. After dinner I always visit my best friend. We sometimes go to the cinema together.
On Sunday I often go to church. After church me and my family go to my grandmother to have dinner together. In the afternoon I always do my homework. In the evening I seldom play computer games. I sometimes read books or watch TV with my younger brother.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T14:46:14+02:00
My weekend.
On Friday evening, I sometimes go to the party. My friend (imię) often comes to my house and we watch films and eat popcorn.
On Saturday, I always tidy my home and do my homework. I hate this! Then, in the evening, I usually surf the Internet.
On Sunday morning, I hardly ever get up early. I love eating breakfast in my bed. In the afternoon I often go to my grandparents. They are very nice. Then, in the evening, I sometimes go out with (imię) and (imię). We always go to the park.
3 2 3
2009-10-14T15:01:07+02:00
On Saturday, I always get up at nine o'clock. I have sandwiches foe brekfast. Then I get dressed. At the weekend, I always wear trousers and black T-shirt. At midday, I meet friends and together watch a video. In the evening I watch TV and I read in bed. I go to bed at ten o'clock.
On Sunday I always go to church. At midday , I often play football my cousin, Adrian. I do my homework, I sometimes watch TV. In the evening I usually play computer games, I go to bed at eleven o'clock.W sobote, ja zawszę wstaję o 9. Jem na śniadanie kanapki.Ubieram się.W weekend zawsze ubieram spodnie i czarną bluzkę. W południe, spotykam się z przyjaciółmi i razem oglądamy wideo.Wieczorem oglądam TV i czytam książkę w łóżku.Spać idę o 22.

W niedzielę zawsze idę do Kościoła. W południe, ja często gram z moim kuzynem,Adrianem w piłkę nożną.Ja odrabiam pracę domową, czasami oglądam TV. Wieczorem zwykle gram w gry komputerowe. Idę spać o 11.
:)) ;* pzdr.
2 5 2