Odpowiedzi

2010-08-10T13:14:17+02:00

Witam was wszystkich i cieszę się, że mogliście przyjść. Dzisiaj chciałabym wam uświadomić dlaczego warto się uczyć.

Zacznijmy od tego kim bylibyśmy gdybyśmy się nie uczyli. W przeszłości było mnóstwo wynalazców, naukowców, dzięki którym nasz współczesny świat tak właśnie wygląda. Gdyby oni się nie uczyli nie mielibyśmy w tej chwili nic i nadal żylibyśmy na poziomie epoki kamienia łupanego.

Poza tym każdy z nas chce mieć jak najlepszą pracę, mieć dużo pieniędzy, mieszkać w dużym domu, jeździć porządnym samochodem. To chyba oczywiste. Jeżeli jednak nie będziemy się uczyć nie osiągniemy niczego. Nie można nigdzie pracować jeżeli nie ma się jakiejkolwiek wiedzy. Wiadomo, że nie wszyscy zarabiają dużo, niektórzy pracują w barach, czy w myjniach. Jednak żadna praca nie hańbi. Każdy pracuje na takim stanowisku na jaki się nauczył. Jeżeli jednak chcemy być kimś ważnym w życiu czy pełnić jakąś ważną funkcję musimy się uczyć.

Pomyślmy czy ktoś z nas chce rozmawiać z ignorantami. Nie prawda? Wiadomo-zawsze ciekawiej porozmawiać sobie z kimś kto ma chociaż ogólną wiedzę na jakis temat, kto potrafi nas czymś zaciekawić, czy opowiedzieć coś mądrego. Ale wiedza nie przychodzi sama. Zeby mieć coś ciekawego do powiedzenia trzeba się tego nauczyć.

Mam nadzieję, że przekonałam was, ze warto się uczyć. Dziękuję również za przybycie i wysłuchanie mnie.

1 5 1