Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T18:09:15+01:00
"Młodość, to najpiękniejszy okres życia." Całkowicie zgadzam się z tą tezą. Uważam, że mówi ona prawdę, dla niektórych radosną, dla innych nieszczęśliwą.
Pierwszym argumentem jest to, iż młodzi ludzie mają charyzmę i chęć życia, jakie rzadko znajduje się u ludzi starszych. Żyją chwilą, biorąc z życia to, co najlepsze i najpiękniejsze. Chcą doświadczyć jak najwięcej rzeczy. Starają się, aby ich życie było wolne od trosk i kłopotów, a pełne radości i spełnienia. Made wszystko pragną wolności i niezależności, chcą rozwijać skrzydła w tym, co ich najbardziej pociąga. Szukają swojego miejsca, w którym będą akceptowani ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami. Ciągnie ich też do przeżycia wielkiej miłości, szalonej, spontanicznej, bezgranicznej. Chcieliby mieć kogoś, z kim mogli by dzielić swoje wspaniałe życie.
Młodzi ludzie mają wielkie ambicje, pragną często niemożliwego. Co najlepsze, nie dopuszczają do siebie myśli, że ich marzenia się nie spełnią. Robią po prostu wszystko, co przybliży ich do spełnienia celów. Są one różne- zależą od typu osoby. Jednak niezależnie, czy jest to miejsce na wymarzonych studiach, czy podróż dookoła świata, ich pragnienia są spełniane z równie zapalczywym sercem.
Młodzi mają jeszcze wiele czasu na podjęcie życiowych decyzji, są z daleka od problemów dorosłości. Nie muszą martwic się o rachunki, długi, problemy w pracy, nie mówiąc już o wychowywaniu dzieci. Niewiele wiedzą o tym, jak dorosłe życie jest przepełnione problemami. Mogą być jeszcze spontaniczni i wolni, nie ustawiani przez mordercze tempo dzisiejszych czasów. Ich codzienne, zwykłe niedogodności są niczym, w porównaniu z tym, co jeszcze ich czeka. Mają czas, aby dorosnąć, przygotować się do tego, co szykuje im los.
Na podstawie przytoczonych powyżej argumentów mogę stwierdzić, że teza "młodość, to najpiękniejszy okres życia" jest prawdziwa. Zgadzam się z nią i cieszę się, że sam mogę jeszcze korzystać z uroków bycia młodym człowiekiem.
1 5 1