Odpowiedzi

2010-02-18T17:41:46+01:00
Charakter: Kobiety te mają nieco męski charakter, ale potrafią działać skutecznie. Lubią kontakty z otoczeniem, ale nie ulegają wcale wpływom. Ich charakter dojrzewa bardzo wcześnie, przez co skraca się czas beztroskiej młodości. Są zaborcze i przekorne. Na ogół są pilnymi uczennicami. Gdy postawiły sobie jakiś cel, zrobią wszystko, by go osiągnąć. Zostają lekarkami, farmaceutkami, profesorkami nauk ścisłych lub języków obcych, dyrektorkami, rolniczkami, pielęgniarkami a nawet właścicielkami baru. W każdym razie pragną rządzić.

Pochodzenie:germańskie

Zdrobnienia:Kingusia
2010-02-18T17:43:42+01:00
Charakterystyka:

Bez wątpienia nie oglądasz się na innych i bierzesz własne sprawy w swoje ręce. Należysz do dziewcząt nadzwyczaj energicznych, przedsiębiorczych i pełnych najróżniejszych pomysłów. Ciągle jesteś zajęta, idziesz przebojem przez życie, lubisz wydawać polecenia, pełnić jakąś funkcję, błyszczeć na tle Otoczenia. Trzeba przyznać, że ze wszystkim świetnie sobie radzisz, zarówno w szkole, jak i w domu, jesteś błyskotliwa i inteligentna, pełna werwy i twórczego niepokoju. Twoje opanowanie niektórzy biorą czasem za chłód, lecz tak naprawdę ogarnięta jesteś żarem i potrafisz uzewnętrzniać swe emocje. Opanowanie to tylko przejaw zdrowego rozsądku i twórczego spojrzenia, który pozwala uniknąć błędów... Siłą napędową są dla Ciebie uczucia, lubisz Otaczać się adoratorami; bardzo dbasz o swój wygląd, cenisz wykwintne stroje i wszystko, co może dziewczynie dodać uroku (nie wydawaj tylko całego kieszonkowego wyłącznie na kosmetyki) W miłości, mówiąc przenośnie, to Ty prosisz partnera do tańca i często prowadzisz. Potrafisz okazywać innym i życzliwość, z potrzeby serca spieszyć im z pomocą, być obiektywną w opiniach na ich temat. Nic wiec dziwnego, że śmiało sięgasz po sukces, jednocześnie zjednując sobie ludzką sympatię.
Imieniny:

3 III, 12 III, 24 VII.
Pochodzenie:

Germańskie.
Znaczenie:

Węgierskie zdrobnienie imienia Kunegunda (pochodząca z walecznego rodu).
W innych językach:

estoń. - Kinge; lit., słow. - Kinga; niem. ­Kynga.
Znane imienniczki:

Kinga - córka króla węgierskiego Beli IV, żona Bolesława Wstydliwego; Kinga Preis - aktorka; Kinga Rusin - dziennikarka telewizyjna.
1 1 1
2010-02-18T17:55:55+01:00
Kinga - osoba o wielkich uzdolnieniach praktycznych. Doskonale daje sobie radę w biurze, fabryce oraz w domu. Osiąga dobre wyniki w pracy, zaś w rodzinie jest dobra żona i przykładna matka. Może być skąpa lub rozrzutna. Lubi wykwintne ubiory, ceni wszystko, co może dać uroku kobiecie. Lubi otaczać się adoratorami. Ciągle jest zajęta, poświęca się sztuce oratorskiej, posiada uzdolnienia artystyczne, zwłaszcza malarskie.