Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T19:16:09+01:00
Wielki post to okres duchowego wyciszenia i przemyśleń. Dlatego w tym okresie powinniśmy zrobić sobie postanowienia i zobaczymy że większości się uda, ponieważ jest to post i mam więcej samozaparcia. Rekolekcje tylko umacniają naszą wiarę. Pozwalają lepiej zrozumieć nam mękę i śmierć Jezusa. Wiele ludzi mówi, że rekolekcje są mu nie potrzebne, niech idą ci którzy mają jakieś naprawdę ciężkie grzech, ale to nie prawda. Wszyscy powinniśmy iść i posłuchać a potem pomyśleć. Sam Pan Jezus pościł przez czterdzieści dni. Czy Pan Jezus miał jakieś grzechy odpowiedź jest prosta oczywiście, że nie, więc co ci wszyscy którzy uważają że im rekolekcje są nie potrzebne nie maja grzechów, tu znowu odpowiedź jest prosta oczywiście że mają. Dlatego wszyscy wierzący powinni iść na rekolekcje i wziąć wszystko co mówi ksiądz do siebie i w spokoju o tym pomyśleć.
10 3 10
2010-02-18T19:55:08+01:00
Dla mnie rekolekcje są czasem, w którym mogę się zatrzymać w miejscu i zastanowić co było nie tak i co chcę zmienić. jest to czas, w którym nie przejmuję się całym światem tylko tym, by zbliżyć się do Jezusa. on poprzez swoją mękę odkupił świat, pościł 40 dni na pustyni, a nie miał żadnych grzechów. Rekolekcje są czasem, który jest przeznaczony na zastanowienie się nad tym co mówi do mnie Jezus przez Słowo Boże.. podczas rekolekcji (szczególnie dwutygodniowych w lato) odnajduję swoje miejsce w Kościele i uczę się służyć na różne sposoby bliźniemu lub Bogu. Dzięki rekolekcjom odkrywam swoje powołanie, misję którą Bóg wyznaczył mi na kolejny rok lub całe życie. Myślę nad tym, czy w danym roku nie dałam plamy i nie odeszłam od Boga. Rekolekcje to czas, w którym odnajduję siebie , osobę którą jestem dla Boga a nie dla drugiej osoby. Czasami czuję nawet, że Jezus jest blisko, bo jak tak na niego patrzę to w moim sercu zawsze rozchodzi się takie przyjemne ciepło.
Rekolekcje to czas wyciszenia siebie i umocnienia swojej wiary. Jest to czas, w którym człowiek podejmuje nurtujące go pytania i szuka na nie odpowiedzi u Boga. jest to moment, w którym powinnismy regenerować nasz siły.. i nauczyć się walczyć za Jezusa.
15 4 15