Odpowiedzi

2010-02-18T19:17:17+01:00
Podczas ferii zimowych w dniach(dzień wpisz). w Miejskim Ośrodku Kultury odbywały się nieodpłatne zajęcia w ramach akcji Zima w Mieście dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały i na czas ferii pozostały w domu.
Dzieci miały do wyboru następujące formy zajęć:
warsztaty plastyczne Dzieci podczas tegorocznych ferii namalowały cykl obrazów, których tematem przewodnim był „Czarny ląd”, „Kobiety afrykańskich plemion”, „żyrafy afrykańskie gracje”, „baobaby – starcy z sawanny”, ciepłe kolory, piękna kompozycja, wszystko to przenosiło oglądającego w odległy, egzotyczny świat. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło 10 dzieci. Wykonane prace zaprezentowano na wystawie podczas balu kończącego ferie.
warsztaty muzyczne Podczas tegorocznych warsztatów dzieci uczyły się: gry na instrumentach perkusyjnych, piosenek i tańców zimowych, poznały zabawy muzyczne i zabawy naszych sąsiadów, a także piosenki i zabawy ludowe naszego i innych regionów. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło ok. 25 dzieci.
warsztaty rzeźby Uczestnicy zajęć poznając właściwości plastyczne i strukturę gliny brały czynny udział w procesie tworzenia. Zachowując kolejność od przygotowania gliny do uformowania i nadania kształtu palcami dzieci otrzymywały gotowe prace, być może pierwsze w życiu prawdziwe rzeźby, a wszystko to pod czujnym okiem instruktora Jana Magiereckiego. Każdorazowo w warsztatach uczestniczyło 10 dzieci
warsztaty teatralne Podczas zajęć w formie twórczej, nieskrępowanej zabawy dzieci odbyły wyprawę do krainy fantazji, poznały bohaterów „Bajki o Zwyrtale”, a także uczyły się interpretacji wesołych wierszy A. Fredry, uczyły się prostego ruchu scenicznego, rozwijały wyobraźnię i pomysłowość, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Każdorazowo w zajęciach uczestniczyło ok. 25dzieci.
warsztaty tańca. W formie dobrej zabawy, w rytm znanych i lubianych przebojów muzycznych uczestnicy zajęć uczyli się prostych układów tanecznych.


1 4 1