Odpowiedzi

2010-02-18T20:31:35+01:00
3. formularz - jest to dokument internetowy, ktory pozwala czytelnikowi strony pobierac lub przesyłac informacje. Np : ankieta.
4. np. wiek, plec, wykonywany zawod, posiadany sprzet itp
5. w arkuszu mozna wpisywac dane tekstowe i liczbowe, można je wykorzystywac i przetwarzac ( sortowac, robic wyciągi) tak jak bazy danych.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T20:38:30+01:00
1. Pierwszy arkusz kalkulacyjny nosił nazwę VisiCalc i powstał w 1978 r. Został stworzony przez Dan Bricklin i Bob Francston. Pierwsza aplikacja Excel ukazała się w w 1985 r.
2. Arkusz kalkulacyjny to program komputerowy przedstawiający dane , głównie liczbowe, w postaci duzych tabel, pozwalajacy na automatyczna obróbke tych danych, oraz na prezentacje ich w rózny sposób. Stosuje się go głównie w biurze i księgowości. Za jego pomoca mozna wizualizowac dane prezentując je w postaci wykresów. Pozwala tworzyć tabele przestawne. W srodowisku Windows najbardziej znanym jest Microsoft Excel.
3. Formuła jest wzorem. Wskazuje on, jaką wartość Excel ma wyświetlić w danej komórce . Sa to funkcje : matematyczne, statystyczne, daty i czasu, finansowe , logiczne. Sa one najwazniejszym narzedziem arkusza kalkulacyjnego. Tworzy się je w celu automatycznego podliczania danych wczesniej wprowadzonych. Formuły pozwalają sumować , róznicować , dzielić i mnożyć w pionie i w poziomie poszczególnych komórek.
4. pola arkusza kalkulacyjnego to komórki w których można zapisywać liczby i tekst.

mam nadzieję ,że pomogłam.
3 5 3