Odpowiedzi

2010-02-18T20:15:19+01:00
Pierwsze najważniejze wydażenie to afera chazardowa a drugie wydażenie to chandel niewolnikami(dziecmi) na haiti
  • Użytkownik Zadane
2010-02-18T20:18:38+01:00
HURAGANOWY TYDZIEŃ
Huragan Gustav, który groził Stanom Zjednoczonym i Karaibom, ostatecznie osłabł i stracił miano huraganu. Niestety na Haiti, inny huragan – Hanna, spustoszył wyspę. Bilans ofiar, to ponad pół tysiąca zabitych.

OBIETNICE AL.-KAIDY
Al.-Kaida zapowiada, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jak wiadomo, jej celem jest „starcie (krzyżowców) z powierzchni ziemi”. Tym razem nagranie na wideo, odnosi się do ataków na ambasadę duńską w Islamabadzie. Obiecane są podobne akcje, zwłaszcza na Danię. Powód? Nieszczęsne 12 karykatur Mahometa, o których tak trudno zapomnieć.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T20:22:02+01:00
USA: terrorysta rozbił samolot o budynek; myśliwce F-16 w akcji

Amerykańska Federalna Komisja Lotnictwa poinformowała, że mały samolot Piper Cherokee PA-28 rozbił się o siedmiopiętrowy budynek w mieście Austin w stanie Teksas - czytamy w serwisie CNN.
Zdaniem władz, chodzi o przypadek "krajowego terroryzmu". Dwie osoby trafiły do szpitala, jedna jest uznawana za zaginioną.

Jak podała telewizja Fox News, Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) podejrzewa, że chodzi o zamierzony atak na biuro władz federalnych w Austin.
Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował w czwartek, że polska placówka w Islamabadzie potwierdziła fakt zatrzymania przez policję pakistańską czterech osób bezpośrednio odpowiedzialnych za porwanie naszego rodaka Piotra Stańczaka.

- Jak pamiętamy, on został porwany w pobliży obozowiska Geofizyki przez jedną grupę, a później przekazano go pakistańskim talibom. Część z tych pakistańskich talibów też już została schwytana, a teraz w areszcie znaleźli się ci, którzy go porwali - powiedział Sikorski.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został we wrześniu 2008 r. porwany przez talibów, którzy w zamian za jego uwolnienie domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, w lutym 2009 r. ogłosili, że Polaka zabito. W kwietniu ub.r. ciało Polaka przewieziono do kraju. Bezpośrednio po tym przeprowadzono sekcję zwłok. Pogrzeb Stańczaka odbył się na początku maja w Krośnie.