Odpowiedzi

2010-02-18T20:26:48+01:00
Danusia- Corka Juranda ze Spychowa, znanego rycerza, nie miala rodzenstwa. Miala 12 lat. Drobna jasnowlosa, ''wiotka jak trzcinka''. Uczuciowa,delikatna,wrazliwa. Posluszna woli ojca i ksieznej. Dobrze ulozona. Obyta na dworze ksieznej, wychowywana byla na damę. Swoim urokiem potrafiła zdobyc przychylność wielu dorosłych. Okazala swoją milosc i przywiazanie do Zbyszka, kiedy wybawila god od smierci.
Poczatkowo zachowuje sie sieco dziecinnie. Nic dziwnego,ma dopiero 12 lat. Jest zafascynowana tym, ze ktos okazuje jej szacunek, traktuje ją wyjątkowo. Jednak juz przy okazji spotkania w Ciechanowie. Danusia zachowuje się duzu bardzoej dorośle, wtedy tez dopiero zakochuje sie w Zbyszku.


Jagienka-
Córka Zycha ze Zgorzelic, miała młodsze rodzeństwo.
15 lat
Szczupła,dość wysoka, wysportowana, z cerą ''jak dojrzałe jabłko''
Rezolutna, odwazna, przebojowa. W czasie nieobecności ojca na nią spadła odpowiedzialność za majątek w Zgorzelicach. Bez wahania wyruszyła na pomoc Zbyszkowi samotnie polującego na niedzwiedzia. Starała się ukrywać swoją miłość do Zbyszka, potrafiła sie pogodzic z tym ,ze Zbyszko wybrał Danusię.
Jagienka zakochuje się w Zbyszku od pierwszego wejrzenia. Wie, ze jej ojciec oraz Maćko nie mieliby nic przeciwko temu związkowi, dlatego przyznaje sie do swojego uczucia. Troskliwie opiekuje się okaleczonym Jurandem- to najlepiej świadczy o jej szczerej i prawidziwej miłości do Zbyszka.


Mysle, ze pomoglem ;]]