Musze napisać wniosek formie pouczającej to książki kwiat kalafiora. w klasie robiliśmy tabelke i pisalismy tak jak spędzamy wolny czas? i wymienialiśmy np.:L siedzenie przy kompie itd.: a jak spędzali wolny czas bohaterowie lektury kwiat kalafiora? oni np.: czytali ksiązki, oglądali dobranicki, chodzili na prywatki, zajmowali się domem, chodzili do kina, odwiedzali rodzine, spotykali się z przyjaciólmi, spacerowali, uprawali sport, chodzili na zabawy. Czyli podobnie spędzali czas jak my (teraz) ta ksiązka ma czas w : 1978 rok. i np.: możecie zacząć: W naszych czasach
mamy różne sposoby spedzania wolnego czasu

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T20:38:31+01:00
W naszych czasach mamy różne sposoby spędzania wolnego czasu, ale zdecydowanie różniły się one od tych sprzed 30lat. Dawniej ludzie zwracali większą uwagę na wypady do kina wspólne kolacje, czy nawet sport. Oczywiście w naszych czasach nie brakuje ludzi, którzy uprawiają sport. Ale niestety są to nieliczni.
Dzisiejszym głównym zajęciem nastolatków i dzieci jest gra na komputerze, czy telewizja, choć ludzie powinni uczestniczyć bardziej aktywnie w życiu. Wolny czas mógłby być spędzany jak za dawnych lat, gdyby nie technika która ciągle się polepsza i tak zastępuje zdrowe spędzanie wolnego czasu- tym "traceniem czasu", jak właściwie można by to określić.
Moim zdaniem sama technika ma na to duży wpływ, ale gdyby ludzie się zrechabilitowali mogliby spędzać więcej wolnego czasu choćby nawet na czytaniu książki. Ale głównie ważna rzeczą są kontakty z przyjaciółmi.
1 5 1