Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-18T22:28:48+01:00
Hobbici -byli najsympatyczniejszą i najbardziej zaskakującą rasą zamieszkującą .Mają czuły słuch i ostry wzrok, a chociaż nie lubią bez potrzeby się spieszyć, potrafią poruszać się zwinnie i bezszelestnie

Krasnoludy- byli bardzo pracowici i waleczni , nie różnili sie wzrostem od hobbitów. Byli silni, krzepcy i mieli niezwykle sprawne ręce.

Elfowie-Byli najszlachetniejszą i najstarszą rasą.Żyli od niepamiętnych czasów i cieszyli się nieśmiertelnością. Byli wysocy, szczupli i nadludzko piękni. Ich wiecznie młode ciała nie wskazywały na prawdziwy wiek, ale oczy odzwierciedlały tysiące lat, które przeżyli.

Entowie-Byli pasterzami drzew, ich natura wiązała się z gatunkiem, którym się opiekowali. Cechowała ich rozwaga i powolność. Mieli kilkanaście stóp wzrostu, wyglądali jak połączenie człowieka i drzewa. W drugiej erze entowie płci męskiej i żeńskiej rozdzielili się.

Orkowie- Zamieszkiwali głównie w Mordorze. Byli wrogami elfów i ich zupełnym przeciwieństwem, pomimo że zostali stworzeni w wyniku okrutnych eksperymentów na elfach wziętych do niewoli. Cechowała ich podłość, zawiść, głupota, ale także waleczność i wytrzymałość.

Ps: Mam nadzieje , ze pomogłam liczę na naj...:D
2010-02-18T22:32:33+01:00
Orkowie -
silni, zdyscyplinowani, głupi właściwie to strasznie głupi ślepo wykonujący rozkazy sarumana.

Elfowie-
długowieczna rasa, wszystkowiedzący, honorowi hołdujący starym zasadom, piękna rasa której główną bronią są łuki.

Ludzie-
ludzie zawsze byli tacy sami: pazerni, chciwi, żądni władzy lecz zdażają się wyjątki w osobach głównych bohaterów których charakter zbliżony jest do rasy elfów :)

Krasnoludy-
waleczna rasa charakteryzująca się małym wzrostem, w czasach pokoju trudzą się górnictwem rozbudowując kopalnie gdzie zamieszkują. W czasach wojny zręcznie rozłupują czaszki, również są honorowi i przywiązują do tego dużą wagę.

Entowie- najstarsza z przedstawionych ras (długowieczne chodzące drzewa, opiekunowie lasów). Długo podejmują swoje decyzje, rozważają każdy ich aspekt. Z racji swego wieku są bardzo mądre. Mimo, iż sprawiają wrażenie niezainteresowanych udzieleniem pomocy ostatecznie decydują się pomóc hobbitom poruszone wyrządzoną im krzywdą. Wynika z tego, że "umią dbać o swoje interesy".

Hobbici-
rasa podobna do krasnoludów jednak w odróżnieniu od nich mają spokojną naturę. Nienawidzą wojny rzadko wybierają się w podróże.

Gobliny i trolle - pojawiają się w filmie, lecz wiadomo o nich niewiele.