Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T14:24:11+01:00
Czy warto korzystac z doswiadczen doroslych?? Odpowiedz na to pytanie wydaje sie prosta-oczywiscie-warto.
Kto, jak nie starsi ludzie,ktorzy przezyli juz wiele lat na tym swiecie,potrafia dobrze doradzic w chwilach slabosci, niepewnosci.
Ja osobiście dosc czesto korzystam z doswiadczen moich rodzicow,poniewaz duzo ze soba rozmawiamy,rodzice opowiadaja mi o nich. Przestrzegaja przed blędami,daja dobre rady by sobie z nimi poradzic.
Ostatnio bylam przeziębiona,ani chwili nie wahalam sie by posluchac swojej mamy,mama chciala mi podac jakies dziwnie wygladajace ziółka, powiedziała ,ze jej mama tez jej takie dawala gdy byla chora i zawsze jej pomagaly. I choc moze nie smakuja one najlepiej,to zawsze pomagaja szybko wrocic do zdrowia!
Jesli ktos jest mocno zzyty emocjonalnie ze swoja rodzina, to napewno wie,ze starsi ldzie sa od nas mądrzejsi i bogatsi w cenniejsze i madrzejsze doswiadczenia.
2010-02-19T14:31:37+01:00
Każdy ma w zyciu swoją drogę do przebycia. Nie możemy korzystać z doświadczen innych osób, możemy jedynie je analizować.
Życie zazwyczaj daje nam rózne możliwości wyboru a my zamiast zastanowić się nad, którąś z nich bierzemy pierwszą z brzegu a potem odczuwamy tego skutki. Dlaczego nie powinnismy korzystac z doświadczen dorosłych? Dlatego, że ich złe wybory mogą się dla innych okazać tymi dobrymi, dobre natomiast tymi złymi. Nie jest powiedziane, że jeżli ktoś zrobił tak czy tak to nam tez się to może przytrafić. Musimy sami analizować sytuację, starać się dokonywac jak najtrafniejszych wyborów. Wiadomo, każdy popelnia błędy dlatego musimy liczyć się z konsekwencjami naszych wyborow a potem dumnie sprostać ewentualnym nie powodzeniom.