Tego dnia przybyła do nas rodzina z różnych zakątków Polski. Wszyscy byli w świetnych humorach. Wkrótce rozpoczęła się uroczystość. Zaśpiewaliśmy babci Katarzynie Sto lat. Do składania życzeń ustawiło się dużo osób,. chór złożony z pięciu córek wykonał wiązankę ulubionych piosenek babci. Jej twarz jaśniał szczęściem. Potem zasiedliśmy do stołu, który wyglądał przepięknie.Bielutki obrus udekorowanio świeżymi kwiatami. Przed nakryciem babci leżało mnóstwo czerwonych serduszek, a największe serduszko zdobiło wierzchołek tortu. Po uroczystym obiedzie obejrzeliśmy film przyrodniczy, który wypożyczyłam specjalne dla babci. Był to film o żubrach i nietoperzach, gdyż moja babcia jest wielką miłośniczką zwierząt. To spotkanie na długo zachowam w pamięci.


pytanie1: podkreśl zdanie, z którego dowiedziałeś się kto jest autorem tego sprawozdania

Pytanie 2: wypisz wyrazy z rz i z ż niewymiennym.

2

Odpowiedzi

2010-02-19T14:53:50+01:00
1. zdanie: Po uroczystym obiedzie obejrzeliśmy film
przyrodniczy, który wypożyczyłam specjalne dla babci.

2. różnych, życzeń, złożony, Katarzynie, dużo, twarz, świeżymi, leżało, wierzchołek, wypożyczyłam, żubrach, nietoperzach, gdyż, zwierząt.

:)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T14:58:07+01:00
1.
"Zaśpiewaliśmy babci Katarzynie Sto lat."
Babci - czyli narrator jest wnukiem babci.
I jeszcze tu, ale nie wiem, raczej to pierwsze:
"Po uroczystym obiedzie obejrzeliśmy film przyrodniczy, który wypożyczyłam specjalne dla babci."

2.
przybyła, różnych, Katarzynie, życzeń, dużo, złożony, twarz, przepięknie, świeżymi, wierzchołek, przyrodniczy, wypożyczyłam, żubrach, gdyż, zwierząt.