Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T15:15:42+01:00
ZALECENIA OGÓLNE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

* Oprogramowanie zabezpieczające powinno być zawsze uruchomione i aktualne, zwłaszcza gdy używa się laptopa w niechronionej sieci bezprzewodowej na lotniskach, w kawiarniach i w innych miejscach publicznych.

* Należy zainstalować oprogramowanie, które zapewni ochronę podczas poruszania się w internecie lub pobierania plików bezpośrednio do komputera.

* Oprogramowanie zabezpieczające przed zagrożeniami z sieci powinno zapewniać ochronę poczty elektronicznej, sieci równorzędnych (P2P) i wszystkich aplikacji dla użytkowników indywidualnych oraz generować w czasie rzeczywistym ostrzeżenia dotyczące ruchu przychodzącego i wychodzącego.

* Należy stosować najnowsze technologie, które sprawdzają wiarygodność i bezpieczeństwo serwisów internetowych przed ich otwarciem w przeglądarce.

* Należy używać najnowszej wersji przeglądarki internetowej oraz zainstalować wszystkie dostępne poprawki zabezpieczeń.

* Należy używać przeglądarki z wtyczką blokującą skrypty.

* Należy sprawdzić, jakie zabezpieczenia są oferowane przez sieć operatora internetu.

* Jeżeli wykorzystywany jest system operacyjny Microsoft Windows, należy włączyć funkcję automatycznych aktualizacji i instalować wszelkie aktualizacje zaraz po ich udostępnieniu przez firmę Microsoft.

* Należy zainstalować zapory i oprogramowanie wykrywające włamania oraz zabezpieczające przed szkodliwym oprogramowaniem i programami szpiegującymi. Programy te powinny być zawsze uruchomione i regularnie aktualizowane.

* Należy upewnić się, że oprogramowanie zabezpieczające jest aktualne.POCZTA ELEKTRONICZNA

* Należy używać oprogramowania zabezpieczającego przed spamem dla każdego posiadanego adresu e-mail.

* Należy wystrzegać się nieoczekiwanych lub podejrzanych wiadomości e-mail, bez względu na to, kto jest nadawcą. W przypadku takich wiadomości nie należy nigdy otwierać załączników ani klikać znajdujących się w nich łączy.

* Podejrzane wiadomości należy zgłaszać odpowiednim władzom.

* Jeżeli ufamy nadawcy, należy przeskanować załączniki odpowiednim programem przed ich otwarciem. Jeżeli taka wiadomość zawiera adres URL i jest on niezbyt długi, należy wpisać go ręcznie w odpowiednie pole przeglądarki.

* Należy uważać na wiadomości z prośbą o podanie szczegółów konta (banki i inne instytucje finansowe bardzo rzadko proszą o podanie takich szczegółów drogą elektroniczną).

* Nie należy przesyłać pocztą elektroniczną informacji dotyczących danych finansowych.PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH I POBIERANIE PROGRAMÓW Z INTERNETU

* Należy korzystać z usług oceniających reputację stron, aby mieć pewność, że odwiedzany serwis internetowy nie stwarza żadnych zagrożeń.

* Należy uważać na strony internetowe, które wymagają instalacji oprogramowania. Należy skanować wszystkie programy pobierane z internetu za pomocą aktualnego oprogramowania zabezpieczającego.

* Należy zawsze czytać umowy licencyjne i przerywać proces instalacji, jeżeli razem z daną aplikacją mają być zainstalowane inne „programy”.

* Nie należy podawać danych osobowych w przypadku nieprzewidzianego żądania informacji. Dane osobowe można podawać tylko w takich serwisach, w przypadku których przeglądarka wyświetla ikonę kłódki.
mam nadzieję że pomogłam:)
2 3 2
2010-02-19T15:15:44+01:00
ZALECENIA OGÓLNE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Oprogramowanie zabezpieczające powinno być zawsze uruchomione i aktualne, zwłaszcza gdy używa się laptopa w niechronionej sieci bezprzewodowej na lotniskach, w kawiarniach i w innych miejscach publicznych.

Należy zainstalować oprogramowanie, które zapewni ochronę podczas poruszania się w internecie lub pobierania plików bezpośrednio do komputera.

Oprogramowanie zabezpieczające przed zagrożeniami z sieci powinno zapewniać ochronę poczty elektronicznej, sieci równorzędnych (P2P) i wszystkich aplikacji dla użytkowników indywidualnych oraz generować w czasie rzeczywistym ostrzeżenia dotyczące ruchu przychodzącego i wychodzącego.

Należy stosować najnowsze technologie, które sprawdzają wiarygodność i bezpieczeństwo serwisów internetowych przed ich otwarciem w przeglądarce.

Należy używać najnowszej wersji przeglądarki internetowej oraz zainstalować wszystkie dostępne poprawki zabezpieczeń.

Należy używać przeglądarki z wtyczką blokującą skrypty.

Należy sprawdzić, jakie zabezpieczenia są oferowane przez sieć operatora internetu.

Jeżeli wykorzystywany jest system operacyjny Microsoft Windows, należy włączyć funkcję automatycznych aktualizacji i instalować wszelkie aktualizacje zaraz po ich udostępnieniu przez firmę Microsoft.

Należy zainstalować zapory i oprogramowanie wykrywające włamania oraz zabezpieczające przed szkodliwym oprogramowaniem i programami szpiegującymi. Programy te powinny być zawsze uruchomione i regularnie aktualizowane.

Należy upewnić się, że oprogramowanie zabezpieczające jest aktualne.POCZTA ELEKTRONICZNA
Należy używać oprogramowania zabezpieczającego przed spamem dla każdego posiadanego adresu e-mail.

Należy wystrzegać się nieoczekiwanych lub podejrzanych wiadomości e-mail, bez względu na to, kto jest nadawcą. W przypadku takich wiadomości nie należy nigdy otwierać załączników ani klikać znajdujących się w nich łączy.

Podejrzane wiadomości należy zgłaszać odpowiednim władzom.

Jeżeli ufamy nadawcy, należy przeskanować załączniki odpowiednim programem przed ich otwarciem. Jeżeli taka wiadomość zawiera adres URL i jest on niezbyt długi, należy wpisać go ręcznie w odpowiednie pole przeglądarki.

Należy uważać na wiadomości z prośbą o podanie szczegółów konta (banki i inne instytucje finansowe bardzo rzadko proszą o podanie takich szczegółów drogą elektroniczną).

Nie należy przesyłać pocztą elektroniczną informacji dotyczących danych finansowych.PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH I POBIERANIE PROGRAMÓW Z INTERNETU
Należy korzystać z usług oceniających reputację stron, aby mieć pewność, że odwiedzany serwis internetowy nie stwarza żadnych zagrożeń.

Należy uważać na strony internetowe, które wymagają instalacji oprogramowania. Należy skanować wszystkie programy pobierane z internetu za pomocą aktualnego oprogramowania zabezpieczającego.

Należy zawsze czytać umowy licencyjne i przerywać proces instalacji, jeżeli razem z daną aplikacją mają być zainstalowane inne „programy”.

Nie należy podawać danych osobowych w przypadku nieprzewidzianego żądania informacji. Dane osobowe można podawać tylko w takich serwisach, w przypadku których przeglądarka wyświetla ikonę kłódki.
1 5 1
2010-02-19T16:42:54+01:00
1.jeśli nie masz ukończonych 18 lat nie wchudź na strony dla dorosłych.
2.czytaj dobrze regulaminy stron.
3.Nie podawaj swoich danych osobowych osobom nieznajomym.
4.Nie rozmawiaj z nieznanymi osobami przez komunikatory np. gg, skype,
2 5 2