Odpowiedzi

2010-02-19T15:26:33+01:00
William Szekspir-angielski poeta, dramaturg, aktor.Napisał około 40 sztuk,154 sonety, a także wiele utworów innych.Uważany jest za reformatora teatru.
John Roland Reuel Tolkien-angielski pisarz i filolog.Napisał Władce Pierścieni oraz Hobbita.
Clive Staples Lewis-brytyjski pisarz,historyk,filozof i teolog.Stworzył cykl fantasy dla dzieci Opowieści z Narnii.Znany jest również ze esejów religijno-filozoficznych.
James Watt- Inżynier i wynalazca,twórca kilku kluczowych ulepszeń konstrukcji maszyny parowej,dzięki którym maszyny te stały się podstawą rewolucji przemysłowej.
Charles Robert Darwin-Autor teorii ewolucji.
Aleksander Fleming-Odkrywca wpływu pleśni pędzlaka na gronkowce.
Alexander Graham Bell-wynalazca telefonu i kilkudziesięciu innych wynalazków telekomunikacyjnych.
2010-02-19T16:25:08+01:00
President of United States

To jest najważniejszy człowiek w Wielkiej Brytani.
2010-02-19T17:10:40+01:00
Garym Rhodesem
Legendarne oddanie Gary’ego Rhodesa kulinarnemu rzemiosłu i jego nieustające dążenie do perfekcji zapewniły mu stałe miejsce w kulinarnej czołówce na świecie. Kucharz, restaurator, znakomitość, autor książek – Gary Rhodes wyróżnia się w branży dzięki wybitnej karierze, pedantycznej dbałości o szczegóły i propagowaniu klasycznych brytyjskicj przepisów. Restauracje, w których pracował Rhodes zostały nagrodzone całym gwiazdozbiorem Michelin, a sam Rhodes jest uwielbiany przez innych mistrzów sztuki kulinarnej i nazywany prawdziwym „Kucharzem nad Kucharzami”.
Gary jest dobrze znany jako ambasador brytyjskiej kuchni. Udało mu się osiągnąć coś, czego przed nim nie dokonał żaden inny kucharz: przekonał Brytyjczyków do ich bogatego, kulinarnego dziedzictwa i odkrył przed nimi kulturę gotowania, która może mierzyć się z kuchnią dowolnego kraju na świecie.