Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.
PROSZĘ O DŁUŻSZĄ PRACĘ bo ja nie umiem pisaćwypracować BŁAGAM TYLKO NIE Z INTERNETU jak możecie napiszcie sami dam najj !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T21:23:27+01:00
"->" - akapity

->Marcin Borowicz jest głównym bohaterem książki pt. "Syzyfowe prace". Wywodził się on z średniej klasy szlacheckiej. Był czarnowłosym chłopcem o niebieskich oczach, który bardzo kochał swoją matkę. Początkowo chodził do szkoły w Owczarach, a następnie do gimnazjum w Klerykowie. Jednak czy ta postać jest na tyle interesująca by stworzyć o niej film? Czy wnosi coś w życie młodego pokolenia?
->Początkowo chłopiec nie mógł się odnaleźć w nowej szkole, jednak miał oparcie w swojej mamie, pomagała mu ona w trudnych chwilach. Potrafiła wysłuchać, pocieszyć, przytulic, jednak z chwilą gdy jej zabrakło Marcin stał się smutny, zamknięty w sobie, nie miał komu się wyżalić i kogo poradzić. W tym okresie w jego życiu pojawiają się rusyfikatorzy, którzy odgrywają przed Borowiczem rolę "dobrych wujków". Zabierają go do teatru, wysłuchują problemów, nagradzają za nawet najmniejszą zasługę. Marcin czuje się wspaniale, lecz nie rozumie problemu w jakim się znalazł.
->Zygier wraz ze swoim pojawieniem się w szkole w Klerykowie przynosi nowy obraz rzeczywistości, który Borowicza bardzo zaciekawił. Wraz z upływem czasu Marcin staje się prawdziwym patriotą, o ustalonej moralności i celach w życiu. Już się nie daje mamić rusyfikatorom.
->Moim zdaniem postać M.Borowicza bardzo nadaje się na zekranizowanie jej. Jest on bowiem dobrym wzorem dla dzisiejszej młodzieży. Ukazałby on młodemu pokoleniu czym jest patriotyzm, na czym on polega, i że warto być patriotą. Pomógłby on młodym widzom ustalić system wartości i żyć według niego.