Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T16:32:50+01:00
Charakterystyka Julii

Julia jest jedną z głównych bohaterów książki "Romeo i Julia". Pochodzi ona z rodu Kapuletów. Była jedyną córką swoich rodziców. Nie dawno skończyła 14 lat. Mieszka w Weronie, mieście położonym we Włoszech.
Nie wiemy konkretnie jak wygląda Julia, jednak ze słów Romea dowiadujemy się że jest ona piękną kobietą (Twierdzi, że piękność Julii zawstydza blask jarzących się świec).
Dziewczyna jest bardzo odważną osobą, wybija tajemniczą miksturę od ojca Laurentego aby udowodnic bezgraniczną miłoś do Romea. Julia jest również rozsądną kobietą, nie robi niczego pochopnie. Julia do tej pory żyła z rodzicami w zgodzie i zgadzała się z ich wolą, lecz zmuszona do małżeństwa z hrabią Parisem zbuntowała się.Jest to kolejny dowód na to, że Julia była zakochana w Romeo. Była również w stanie porzuciec dom rodzinny w imię miłości.
Moim zdaniem Julia jest jedną z najciekawszych kreacji bohatera tragicznego w historii literatury światowej. W ciągu zaledwie kilku dni możemy obserwować przemianę niewinnej, niedoświadczonej dziewczynki w prawdziwie dojrzałą i konsekwentną w swych działaniach kobietę.Charakterystyka Romeo:

Romeo jest kolejnym, głównym bohaterem książki "Romeo i Julia" . Pochodzi on z rodu Montekich.Ma kochających rodziców, którzy próbują niezwykle delikatnie przezwyciężać kłopoty syna Jego rodzina jest skłócona z rodziną Kapuletów. Mężczyzna jest zakochany w Julii, jednak nie może z nią byc, ponieważ jest to córka wrogów jego rodziny.
Romeo na początku utworu był nieodpowiedzialny, marzycielski, skłonny do czułostkowości, gotów do miłosnych poniesień. Nieszczęśliwa miłośc pogrążyła go w smutku.
Jednak da się zauważyc w nim sporo ciepła i szlachetności, gdyż jest w stanie w każdej chwili bronic honoru swego rodu.
Prawdziwa miłośc zmienia Romea, uspokaja go. Jest gotowy do ustępstw szczególnie wobec Julii. Tragiczne wydarzenia czynią go osobą doroślejszą. Pragnie stałego związku z ukochaną, nie wyobraża sobie życia bez niej. Przed śmiercią żegna się ze światem bez wahania i rozterek.
Moim zdaniem Romeo jest osobą godna naśladowania. Podziwiam go, ponieważ w tych czasach nie ma tak wiernych i godnych poświęceń mężczyzn.
29 4 29