Proszę o pomoc!!!
Napisz wypracowanie na jeden z wybranych tematów:
a) Wjaki sposób twoja klasa może:,,dla motyli(...) miejsce zrobić w miastach i odkurzyć błękit nieba" ?
b)Opisz wygląd współczesnego miasta.Wyraz własną opinię (dodatnią lub ujemną).
Wykorzystaj wybrane określenia spośród podanych:

szare*monotonne*zaśmiecone*brudne*asfaltowe*zanieczyszczone*bezduszne*zakurzone*nieludzkie*ciasne*betonowe*skażone*zatłoczone*nowoczesne*wygodne*przestronne*bezpieczne*czyste*estetyczne*kolorowe*urozmaicone*wesołe*rozległe*barwne*ciekawe*schludne*
Zgóry dziękuję daje naj

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T17:12:07+01:00
Współczesne miasta są pełne brudu, zanieczyszczeń nie ma w nich zieleni ani pięknej przyrody. Współczesne miasto wypiera naturę niszczy ja i poskramia. Dąży do zagłady wszystkiego co naturalne i organiczne. Jest niczym kleszcz wpijający się w ziemię wypijający z niej życie i zajmujący przestrzeń. W nowoczesnym mieście można spotkać wysokie drapacze chmur a nad nimi kłęby spalin zatruwających ludzi i nieliczne zwierzęta. Z takiego wieżowca zobaczyć można setki samochodów wypluwających śmiercionośne spaliny, miliony ludzi którzy niczym ubezwłasnowolnione istoty sterowane przez maszynę konsumpcji idą wyrzucić kolejne odpady które spoczną w glebie na setki lat.

Same budynki wielkie bloki betonu, żelaza i szkła.
Przeciętny mieszkaniec metropolii zagubiony w kapitalistycznym ustroju zapomniał o naturze ,która tak naprawdę ukryta jest w dalekich puszczach. Nie poznał nigdy piękna lasu. Na co dzień widzi tylko odcienie szarości a zieleń tylko na jaskrawych bilbordach reklamowych napędzającą maszynę konsumpcjonizmu.
Wystawiając opinię współczesnemu miastu, myślę o ginącym tradycja poszanowania przyrody. Ludy starożytne nazywamy barbarzyńcami a sami nie jesteśmy lepsi. Ludzie powinni większa uwagę zwracać na miasta ograniczać ich ingerencję w naturalne środowisko i prowadzić bardziej ekologiczny tryb życia. Miasto współczesnemu wystawiam zdecydowanie negatywna opinie.
32 3 32
2010-02-19T17:17:16+01:00
A) Co można zrobić dla motyli?

Aby motyle czuły się lepiej w miastach trzeba sadzić dużo kwiatów. Budować mniej fabryk które zanieczyszczają tlen. Nie palmy lasów! Musimy sadzić więcej drzew i dbać o trawę i o ziemię. Dlaczego? Ponieważ młode motyle czyli gąsienice mają swój dom w ziemi. Trzeba dbać o ziemię poprzez:
-nie wyrywać z ziemi trawy,
-trzeba chodzić po chodnikach, nie wolno chodzić po ziemi.
Dbajmy także o drzewa w których chowają się gąsienice. Nie wycinajmy lasów! Dbajmy o naturalne środowisko.

Co może nasza klasa zrobić dla motyli?
Nie chodźmy po trawie tylko po chodnikach. Nie wyrywajmy trawy i nie wyrywajmy kwiatów. Nie niszczmy drzew, nie obrywajmy liści i starej kory drzewa. Nie podpalajmy liści w lesie bo może się to skończyć pożarem!
12 4 12