Odpowiedzi

2010-02-19T17:07:10+01:00
Według historyków i zabranych faktów drugiej wojny światowej nie można było uniknąć. Adolf Hitler od początku rządów gromadził siły aby stworzyć 1000-letnią Rzeszę. Aby umocnić Prusy próbował zbudować drogę łączącą oba tereny ta miała iść przez Polskę ale u wczesny rząd nie zgodził się ponieważ trasa miała być zależna od Niemiec.
Przyglądając się historie kanclerza Rzeszy zobaczymy iż przez ojca który go najprawdopodobniej katował zaczął bić siostrę. Głównie żywił urazę do żydów tu pojawiają się spekulacje czy przypadkiem ojciec nienawidził dziadka i wpoił to synowi.
Wiadomo iż Adolf pochodził z Austrii gdzie w Wiedniu ukończył kilka szkół. Po przejęciu władzy w Niemczech dołączył do siebie Austrie i Czechosłowacje. To dla świata było znakiem iż Niemcy szykują się do boju.
Z drugiej strony stała Rosja pod przywództwem Józefa Stalina, który chciał zagarnąć nowe ziemie i pokazać potęgę Armii Czerwonej. Rosjanie także byli ponoć nie do zatrzymania zajęli sporą część Azji, Europy i Afryki.
Zawarli pakt z Niemcami pakt iż nową granicą między nimi będzie Wisła. Zachłanny Hitler posunął się dalej i najechał ZSRR. I tu zaczyna się bitwa.
Polska upadła jak wiele krajów pomimo sojuszy chwila ataku na Polskę to data rozpoczęcia II wojny światowej, ponieważ tu rozpoczęły się pierwsze batalie Rosjan i zachłannych Niemiec.
Walki toczyły się od rana do nocy.
Hitler na początku posiadał sporą przewagę lecz obcy dywersanci niszczyli jego armię.
Jednak wróćmy do początku 1.09.1945r. to data rozpoczęcia II wojny światowej.
Wtedy zaczęły się te najważniejsze batalie. Logicznie rzecz ujmując wojny można było uniknąć atakując III Rzeszę od tyłu. Gdy Hitler nacierał na wschód jego wojska nie były w stanie walczyć na dwóch frontach. Atak Polskich sprzymierzeńców czyli Francji i Anglii zniszczył by tę wojenną machinę na starcie i zapobiegł by rozlewowi krwi. Józef Stalin zaczął by się obawiać podzielić los Niemiec i wstrzymał by konie. Do tak wielkiej wojny by nie doszło i zapobiegnięto by następstwom takim jak żelazna kurtyna. Hiroszima istniała by do dziś bo Japonia nie rozpoczęła by walk U.S.A.
Wojnie ewidentnie można było zapobiec ale władze silniejszych państw starały się odciąć od walk lecz Hitler i Stalin wplątali ich w to z powodu chorych ambicji.
1 5 1