Rozprawka
Zapożyczenia wyrazów z języków obcych, głównie z języka angielskiego są typowe dla współczesnej polszczyzny. Czy to zjawisko mogły jest według Ciebie negatywne, pozytywne, czy też nie możliwe jednoznacznej oceny? Uzasadni swoje stanowisko (minimum 0,5 A-4)
Z góry dziękuje!:*
Tylko proszę bez głupich tekstów np. jest na necie czy coś takiego

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T18:24:14+01:00
Hej postaram Ci jakos pomóc,
możesz zacząć tak;

Postęp techniki, rozwój nauki zmusza ludzi do nazewnictwa nowosci technicznych jezykiem koputerowym, jezykiem angielskim.
Jest on bardzo uniwersalny i rozumiany w wiekszosci krajow. Dziś bardzo wiele artykolow w sklepach w kioskach ma nazwy zapozyczone z jezyka angielskiego. Czsem jednak to co jest nowe nie oznacza ze jest poprawne, Wile wyrazow pisane z ,,x'' jest zle uzywane, traktowane jako błąd. Pojęcia zapożyczenie używa się w odróżnieniu od słownictwa rodzimego. To wszystkie obce w strukturze danego języka wyrazy, zwroty, typy derywatów, formy fleksyjne, konstrukcje składniowe, związki frazeologiczne.Klasyfikacja zapożyczeń jest oparta na różnych kryteriach: przedmiotu zapożyczenia, pochodzenia, stopnia przyswojenia, drogi dostania się do języka i funkcji. Wyróżnia się także specjalną grupę: internacjonalizmy.

Mam nadziEje ze sie przyda;D
7 4 7