Bardzo potrzeba mi 6 zdań na polski o to temat : Jak sądzisz dlaczego Biała Czarownica mieszkańców Narnii skazała na wieczną zimę bez świąt min 6 zdań to jest z lektury szkolnej ,,Opowieści z Narnii Lew Czarownica i Stara Szafa

2

Odpowiedzi

2010-02-19T18:42:48+01:00
Czarownica była zła i okrutna . Chciała z tego powodu zrobić wszystkim Narnijczykom tak jakby na złość . Spowodobała iż zima trwa cały rok , nie ma świąt Bożego Narodzenia . Mieszkańcy Narnii jednak chcieli aby były rowniez inne pory roku : Wiosna , lato i Jesień . Biała Czarownica była na tyle okrutna aby to zrobić . Myślę że dla niej nie miało to większego znaczenia czy cały czas będzie zima czy też np. Jesień . Ona za wszelką cenę chciała zrobić coś okrutnego , aby inni cierpieli.
3 5 3
2010-02-19T18:46:37+01:00
1. Czarownica była bardzo zła i dlatego nikomu nie pozwalała być lepsza od siebie. Ona z tej przyczyny aby być królową Narni skazała ich na zimę. Mało tego, aby potwierdzić im swą mądrość nie obchodzoną Świąt w Narni.
Chciała też, aby z tej przyczyny wybrali ją na króląwą. Obiecała im bardzo wiele a tak naprawdę to to był tylko same kłamstwa. Królowa wiedzieła, że zawsze Lew powraca i myślała, że i tym razem wygra.
3 4 3