Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-19T19:05:33+01:00
Miłość i przyjaźń to uczucia ponadczasowe,piękne i na stałe wpisane w życie każdego człowieka. Uczucia te są siłą, dzięki której mimo wszystkich przeciwności losu ludzie wciąż widzą sens życia.
Miłość towarzyszy człowiekowi od zawsze i przejawia się w naszym życiu pod wieloma postaciami. Motywuje ludzi do walki z przeciwnościami losu i choć każdy z nas jest inny, inaczej kieruje swoim życiem to właśnie miłość jest początkiem wszystkiego. Przyjaźń jest niesłychanie ważna w naszym życiu i nie ma znaczenia, czy mamy dziesięć lat, piętnaście czy osiemdziesiąt lat. Każdy powinien czuć się za kogoś odpowiedzialny i opiekować się drugą osobą. To jest sensem ludzkiego życia i decyduje o jego wartości.
Myślę, że te dwa uczucia zawsze będą towarzyszyły człowiekowi przez cale życie. Argumenty te mogą potwierdzić tą tezę.
2010-02-19T19:21:52+01:00
Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Oczywiście, że miłość i przyjaźń to najważniejsze uczucia na świecie.
Na pewno znalazłby się człowiek, który może nie zgadzać się z tym twierdzeniem, musiałby jednak być albo z gruntu zły, albo musiałby być zatwardziałym egoistą. Każdy z nas ma kogoś kogo bardzo kocha. Mogą to być nasi rodzice, rodzeństwo, ta wymarzona druga połówka, bądź nasz ukochany piesek czy kotek. Obdarzamy tych ludzi, albo zwierzaki, ogromną miłością nie oczekując niczego w zamian. Jest to uczucie całkiem bezinteresowne, nie licząc oczywiście tego, że oczekujemy od nich wzajemności. Podobnie zresztą jest przyjaźnią.
Oba te uczucia czynią nasze życie pełniejszym, lepszym i nadają mu sens. Gdybyśmy nie kochali nikogo i nie mieli przyjaciół to czym byłoby nasze życie? Pustką jedynie. Nie można przecież żyć tylko dla siebie, bo zostaliśmy chyba tak stworzeni, że zawsze dążymy do miłości, czy przyjaźni. Zakochany człowiek jest szczęśliwy, ma wrażenie, że cały świat należy do niego, że jest w stanie „góry przenosić”. Dzięki temu uczuciu stajemy się lepsi, życzliwsi dla innych ludzi i otwarci na świat. Zdarzają się oczywiście wyjątki, którym ja osobiście bardzo współczuję. Są to tak jak już pisałam albo ludzie źli, albo po prostu egoiści. Ich życie jest smutne, pozbawione sensu i nadziei. Nie znają uczucia miłości i są przez to bardzo nieszczęśliwi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Mam nadzieję, że w swojej krótkiej wypowiedzi uzasadniłam, iż przyjaźń i miłość to uczucia, które są najważniejsze na świecie, i które towarzyszą nam od dnia naszych narodzin. I najlepiej by chyba było gdyby towarzyszyły nam one aż do końca naszych dni.