Proszę o pomoc!! BARDZO!!
Mam napisać plan rozprawki, której zadanie brzmi:
Ustosunkuj się do stwierdzenia, że kino zagraża popularności książek. (posłuż się jednym przykładem ekranizacji książki)
OSTATNIO CO WSTAWIŁEM TUTAJ TEZ PLAN ROZPRAWKI DOSTALEM PALE WIEC TERAZ CHCE DOBRA OCE!!
Plan rozprawki ma wyglądać tak:
I Wstęp + Teza
II 3 argumenty w formie równoważników zdań
(przykłady w nawiasie)
III Podsumowanie i potwierdzenie tezy.
Nie moge teraz dostać pały bo to jest poprawa tamtego planu!!

1

Odpowiedzi

2009-10-14T21:43:28+02:00
Wstęp: W XX wieku miał miejsce wielki postęp cywilizacyjny. Stworzono w tamtym okresie kino dźwiękowe, które szybko zyskało rzesze zwolenników. Nikt wtedy nawet nie pomyślał o tym, że może ono stać się poważnym zagrożeniem dla literatury.
Teza: Niestety, w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi sięga po książki. Za to miliony osób na całym świecie codziennie oglądają filmy, zarówno w kinie jak i w telewizji. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że kino jest przyczyną spadku popularności książek.
I argument:Podstawowa zaleta filmu - możliwość poznania historii w krótkim czasie.(przeczytanie trylogii tolkiena zajmie kilka dni, obejrzenie filmów - kilka godzin.)
II argument: Chodzenie do kina symbolem nowoczesności. (czytanie książek jest często, szczególnie wśród młodzieży, postrzegane jako przejaw bycia staroświeckim.)
III argument: Kino traktowane jako miejsce spotkań towarzyskich. (rzeczą naturalną jest to, że ludzie umawiają się do kina z przyjaciółmi lub na randki. Jest ono traktowane jako miejsce rozrywki.)
Podsumowanie i potwierdzenie tezy: W związku z szybkim tempem życia we współczesnym świecie coraz rzadziej sięgamy po książki. Oglądanie filmów jest wygodne i pozwala oszczędzić dużo czasu. Zatrważająca jest jednak perspektywa, iż za kilkadziesiąt lat nie będziemy pamiętać o istnieniu takich utworów, jak choćby "Romeo i Julia" Williama Shakespeare'a, ponieważ zostaną w całości wyparte przez wersje filmowe.
3 5 3